Bizimle iletişime geçin

Haberler

KARA BÜYÜ

Karbon fiber gizemli bir malzeme; parlak yüzeyi içinde neler sakladığını belli etmiyor. Karbon bisikletler hakkında yapılan bütün o pazarlama tantanası da, bir dizi kafa karıştırıcı teknik klişe ve benzersizlik iddialarının ötesinde pek bir şey söylemiyor. Hammaddesinden yapımına, markalar ürünlerinin diğerlerinden ne kadar üstün olduğunu anlatmaya bayılıyorlar ama kaliteli karbonun içinde gerçekten ne olduğunu anlamak için üretimin merkezi olan Japonya’ya gitmek gerekiyor.

Karbon kadro bakımı hakkında detaylar

  • Normal kullanımda çok sağlam olsa da, karbon kadrolar basınca pek dayanıklı değil. Bu nedenle civataların hepsini tork anahtarı ile sıkmak gerekiyor.
  • Kilit taşıma aparatı gibi ağır parçalar kadronuz üzerinde sürekli sallanarak kadronuza zarar verebilir.
  • Kadronuza parçaları takarken, karbona temas eden hiçbir yüzeye gres yağı sürmeyin.
  • Karbon inanılmaz derecede sert bir malzemedir. Fakat herhangi bir kazadan sonra mutlaka hasarlara karşı kadronun incelenmesi gerekir.
  • Vernik üzerindeki küçük çentik ve sıyrıkların kadroya zarar vermesi mümkün değildir. Bu tür yüzeysel hasarları oje ile kolayca giderilebilir.

Japonya’dan Amerika’ya, karbon üreticilerinden büyük bisiklet firmalarının bilinmeyenlerine… Bu ‘kara malzeme’ hakkında bilmeniz gereken her şey Cyclist Türkiye Nisan sayısında.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!