Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

YENİ MERIDA SCULTURA

Merida, saf bir tırmanış bisikleti olan Scultura’nın 2016 modelini geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen test kampı ile tanıttı. İtalya’nın, dağ ve vadi sıralarıyla ünlü Liguria bölgesinde gerçekleştirilen kampta, dünyanın önde gelen bisiklet yazarları ve editörleri ile birlikte yeni Scultura’nın limitlerini zorladık.

Hafiflik, rijitlik ve aerodinami konusunda bir hayli mesafe kat eden Yeni Scultura, tam anlamıyla bütün ihtiyaçlara cevap veren, saf bir tırmanış bisikleti haline gelmiş. Lampre Merida takımının kullanacağı  Yeni Scultura’nın Team modeli, Fulcrum Racing Zero Karbon tekerlek seti ve Shimano Dura-Ace vites/fren sistemi ile 6.6 kg. ağırlığında. Bu modelde Rotor aynakol kullanılmış.

Öte yandan, takım modeli kadar rijit olmasa da Scultura 9000 LTD modeli, Tune tekerlek seti, AX Lightness Crank ve tamamlayıcı set ile Sram Red vites sistemi kullanarak, 4.56 kg. ağırlığa kadar düşürülebiliyor. Bisiklet bu hafifliğiyle, şu an için gezegen üzerindeki en hafif seri üretim bisiklet olma ünvanını eline geçirmiş bulunuyor.

undefined

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!