Bizimle iletişime geçin

Bloglar

CYCLIST TÜRKİYE BİSİKLET KULÜBÜ KURDU

Cyclist Türkiye Dergisi tarafından kurulan bisiklet kulübü, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleriyle faaliyetlerine başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle, Okul Müdiresi Hülya Ayvaz’ın koordine ettiği proje kapsamında, Cyclist Türkiye tarafından temin edilen bisikletler öğrencilere dağıtıldı.

Her hafta düzenli sürüşler ve turlar düzenleyen kulübün faaliyetleri kapsamında, temel tekniklerden başlayarak öğrencilere grup sürüşü, trafik ve sportif eğitimler veriliyor. 5., 6. Ve 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan kulüp üyeleri, her hafta öğretmenleri önderliğinde, bir otobüs ve bisikletleri taşıyan bir kamyonet ile etkinlik alanlarına taşınıyor. Etkinlik alanı olarak çevredeki parkurları değerlendiren kulübün etkinliklerine, aynı okulun birer bisiklet tutkunu olan öğretmenleri, Muhammet Doğru ve Leyla Pehlivan önderlik ediyor.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullarda bisiklet kulüpleri kurulması desteklenirken, obeziteyle mücadele kapsamında bisiklet kulüplerinini artmasının önemi vurgulanmıştı. Bisikletin günlük yaşam içinde daha fazla yer alması ve kültürün tabana yayılmasında, bisiklet yollarının artması şüphesiz çok önemli. Cyclist Türkiye’nin kurmuş olduğu bu kulüp ise gelecekte bisiklet kültürünün yayılmasında büyük rol oynayacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

POLARİZE ANTRENMAN MODELİ

Bloglar

SON ŞAMPİYON

Haberler

TUR’UN MİLLİ KAHRAMANLARI: AHMET ÖRKEN

Bloglar

GENİŞ AİLE

Bloglar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!