Bizimle iletişime geçin

Haberler

YERE SAĞLAM BASMAK

İç lastiği bir kenara koyarsak, bisikletinizin en sık değiştirdiğiniz parçası herhalde dış lastiklerdir. Sürüş kalitesi ve güvenlik üzerinde hatırı sayılır etkileri olabileceğini göz önüne alınca, en uygun olanları seçmeye özen göstermek gerektiği ortada. Peki, piyasadaki çok sayıda alternatif arasından nasıl seçim yapacaksınız?

Schwalbe UK’dan Dave Taylor, “Birine ‘en iyi lastik hangisi’ diye sormak kelimenin tam anlamıyla bir ahret sorusudur” diyor. “Her şeyden evvel önceliklerinizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Hız mı, kolay patlamaması mı, konfor mu? Çoğu insan bana hepsinden biraz istediğini söyler ama gerçekte bu kolay bir şey değildir.

Genellikle bir noktada ödün vermeniz gerekir. Maksimum yol tutuşu çoğu zaman dayanıklılıktan taviz vermek anlamına gelir; benzer şekilde patlamaya karşı korunma genellikle fazladan ağırlık ve daha az esneklik demektir. Continental’in Britanya marka müdürü Shelley Childs, “Herhalde en sık yapılan hata insanların sürüş biçimlerine uygun olmayan lastikler seçmesi” diyor. “En iyi kalite yarış kauçuğu, adı üstünde sadece yarışlar için iyidir. Her gün işe gidip gelmek için değil.”

Lastik dosyasının devamı Cyclist Türkiye Haziran sayısında.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!