Bizimle iletişime geçin

Profiller

DAVID MILLAR

Cyclist: Geçen yıl emekli olduğunuzdan bu yana neler yapıyorsunuz?

David Millar: İlk iki-üç ay, yıllardır tadilatıyla uğraştığımız eve nihayet taşınmakla geçti. Girona’ya yaklaşık 15 km mesafede, kırsal bölgede kendimize ait bir çiftlik evinde yaşıyoruz; cennet gibi. Geçen yıl Vuelta’da yaptığım kazadan sonra Kasım’da elimden ameliyat oldum çünkü iki aydır kilitlenmişti ve hiçbir şey yapamıyordum. Biraz can sıkıcıydı çünkü emekli olduğunuz zaman koşma gibi diğer sporlara da zaman ayırabileceğinizi düşünüyorsunuz ama her şey altüst oldu. Şimdilerde ufak tefek bir sürü şey yapıyorum. Yeni bir kitap yazmaya başladım; bu bana bir rutin kazandırdı. Ayrıca lansmanını Mayıs cıvarı yapacağımız bir kıyafet koleksiyonu hazırlıyorum.

Cyc: Hem Tour de France’ın üç farklı renkteki formasını, hem de üç Büyük Tur yarışında liderlik formasını giydiniz. Unutamadığınız bir anınız var mı?

DM: Garip ama pek yok. Bu kadar harika deneyimler yaşadığım için çok şanslıydım. Bu biraz en sevdiğiniz müzik albümü hangisi demek gibi; her birinin farklı nedenleri ve uyandırdığı anılar vardır. Hayatımın her döneminde, büyürken ya da değişirken, çok fazla deneyimim oldu ve hepsinin benim için farklı anlamları var. Ama belki de kendimle en çok gururlandığım anım, bu kadar farklı yarışta bu kadar farklı deneyimler yaşamayı başarmış olmamdır. Geriye dönüp baktığımda bana gurur veren şey bu.

Röportajın devamını Haziran sayımızda bulabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

MONICA SANTINI

Kaçırmayın:

PETER SAGAN

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!