Bizimle iletişime geçin

Haberler

TORKU ŞEKER SPOR’DAN TOMASZ MARCZYNSKİ POLONYA ŞAMPİYONU OLDU

Torku Şeker Spor adına yarışan Tomasz Marczynski, 2007 ve 2011 yılları ardından bu yıl da Polonya Ulusal Şampiyonası’nı kazandı.

Geçtiğimiz hafta Polonya’da Sobotka şehrinde düzenlenen, 18km’lik parkurda 13 tur olarak yapılan şampiyonaya Michal Kwiatkowski, Przemyslaw Niemiec, Michal Golas ve Rafal Majka gibi isimler de katıldı. 234km’lik yarış 41,1km/s ortalama ile 5:41:39’luk derece ile tamamlandı.

undefined

Yarış sonrası Marczynski “Yarış başından beri çok yüksek hızla geçti. Finiş öncesi gelen tırmanışta atak yaparak yarışı kazanmayı planlamıştım. Yarış boyunca kendimi çok iyi hissediyordum. Bu yıl benim için çok önemliydi. Sakatlıktan döndüm ve formumu belirli bir seviyeye çekebildim. Bu yılki 7. zaferim bu ve benim için en önemlisi. Majka, Golas ve Kwiatkowski’nin olduğu bir yarışı kazanmak çok büyük bir şey.” dedi.

undefined

Marczynski takımı için: “Çok iyi organize olmuş bir kıta takımıyız. Sportif Direktörümüz Lionel Marie uzun yıllar dünyanın en iyi takımlarında çalışmış ve şu an bizimle çalışıyor. Hem kendisi, hem de bütün takım arkadaşlarım bana güveniyordu ve beni destekliyorlardı. Bu sayede birlikte çok büyük gelişme kaydettik. Bunlara ek olarak takımımız Biyolojik Pasaport kullanımına da başladı. Bu şekilde en üst seviye takımlarla aynı kontrollere giriyoruz.” dedi

undefined

“Geçen yıl, Dünya Şampiyonası’ndan iki hafta öncesine kadar takımdaydım fakat beklenmedik bir şekilde takımdan çıkarıldım. Belki şimdi insanlar benim Polonya’lı olduğumu yeniden hatırlar.” şeklinde sözleriyle Polonya Milli Takımı’na olan tepkisini de dile getirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!