Bizimle iletişime geçin

Haberler

BENEFİSTANBUL PROJESİ’NİN YILDIZLARI İSTANBUL’DA

Parkinson hastalığına karşı Avrupa’da bir farkındalık yaratmak ve bu hastalıkla mücadele verenlerin sıkıntılarına dikkat çekmek için Ingo ve Detlev Niemeyer isimli iki Alman kardeş Benefistanbul takımını kurarak Almanya’dan Türkiye’ye kadar bisikletle geldi. Bu iyi niyet elçilerinin Türkiye’deki konaklama sponsoru ise sosyal sorumluluk faaliyetlerine verdiği önem ve bu yöndeki çalışmalarıyla dikkat çeken Marriott International’ın İstanbul’daki oteli İstanbul Marriott Hotel Şişli oldu.

1 Mayıs’ta Benefistanbul adını verdikleri iki kişilik takımlarıyla pedal çevirmeye başlayan Ingo ve Detlev, başlattıkları yardım kampanyası sayesinde bisiklet üzerinde kat ettikleri her bir kilometre için Parkinson hastalığıyla mücadele edenlere bağışta bulunmuş oluyor.

Yaklaşık 4000 kilometre pedal çevirerek 4 Temmuz’da İstanbul’a ulaşan Benefistanbul ekibi, yolculuklarına Hannover’dan başlamış, İsviçre ve Avusturya Alpleri üzerinden izledikleri rotayla İtalya’ya kadar gitmişti. Adriyatik üzerinden Slovenya, Hırvatistan ve Bosna Hersek’i bisikletle geçen Benefistanbul takımı Selanik’ten sonra Türkiye’ye varabildi.

Yolculuk boyunca izledikleri rotaları, pedal çevirirken gördükleri benzersiz güzellikteki destinasyonları ve buralarda yaşadıkları maceraları www.benefistanbul.com web sitesi üzerinden anında takipçileriyle paylaştılar. Sosyal sorumluluk projeleri karşısında gösterdiği duyarlılık kapsamında daha önce Alzheimer Derneği de dahil olmak üzere birçok vakıf ve iyi niyet elçilerine destek veren İstanbul Marriott Hotel Şişli yönetimi, Benefistanbul ekibine de konaklama sponsorluğu sağlayarak katkıda bulunmaktan gurur ve övünç duyduğunu belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!