Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

BENEFİSTANBUL PROJESİ’NİN YILDIZLARI İSTANBUL’DA

Parkinson hastalığına karşı Avrupa’da bir farkındalık yaratmak ve bu hastalıkla mücadele verenlerin sıkıntılarına dikkat çekmek için Ingo ve Detlev Niemeyer isimli iki Alman kardeş Benefistanbul takımını kurarak Almanya’dan Türkiye’ye kadar bisikletle geldi. Bu iyi niyet elçilerinin Türkiye’deki konaklama sponsoru ise sosyal sorumluluk faaliyetlerine verdiği önem ve bu yöndeki çalışmalarıyla dikkat çeken Marriott International’ın İstanbul’daki oteli İstanbul Marriott Hotel Şişli oldu.

1 Mayıs’ta Benefistanbul adını verdikleri iki kişilik takımlarıyla pedal çevirmeye başlayan Ingo ve Detlev, başlattıkları yardım kampanyası sayesinde bisiklet üzerinde kat ettikleri her bir kilometre için Parkinson hastalığıyla mücadele edenlere bağışta bulunmuş oluyor.

Yaklaşık 4000 kilometre pedal çevirerek 4 Temmuz’da İstanbul’a ulaşan Benefistanbul ekibi, yolculuklarına Hannover’dan başlamış, İsviçre ve Avusturya Alpleri üzerinden izledikleri rotayla İtalya’ya kadar gitmişti. Adriyatik üzerinden Slovenya, Hırvatistan ve Bosna Hersek’i bisikletle geçen Benefistanbul takımı Selanik’ten sonra Türkiye’ye varabildi.

Yolculuk boyunca izledikleri rotaları, pedal çevirirken gördükleri benzersiz güzellikteki destinasyonları ve buralarda yaşadıkları maceraları www.benefistanbul.com web sitesi üzerinden anında takipçileriyle paylaştılar. Sosyal sorumluluk projeleri karşısında gösterdiği duyarlılık kapsamında daha önce Alzheimer Derneği de dahil olmak üzere birçok vakıf ve iyi niyet elçilerine destek veren İstanbul Marriott Hotel Şişli yönetimi, Benefistanbul ekibine de konaklama sponsorluğu sağlayarak katkıda bulunmaktan gurur ve övünç duyduğunu belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

BİSİKLET DÜNYASI BJORG LAMBRECHT’İN YASINI TUTUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!