Bizimle iletişime geçin

Haberler

İDEAL PERFORMANS İLE ARAMIZDAKİ DUVARLAR

“Bu parkurda ne kadar hızlı olabilirim” ya da “Kendimi zorlasam bu tırmanışta başarılı olabilir miyim?” gibi soruları kendinize hiç sordunuz mu?

Kendine bir hedef koyan performans tutkunları veya bisiklet yarışlarına hazırlananların maksimum performans için gayret gösterdikleri muhakkaktır. Hedeflenen bu seviyenin önündeki engeller, hepimizin sahip olduğu şu meşhur limitlerdir. Antrenman uzunluğu ve yoğunluğu arttıkça form tutma yolunda hızla mesafe kat ettiğimiz bir gerçektir. Ama bu engellerin çeşidi ne olursa olsun en iyi form seviyemize ulaşmamızı da önledikleri barizdir. Bizi kısıtlayan bu limitlerin bazılarını aşmak çok kolayken bazıları kelimenin tam anlamıyla başımıza bela olacak türdendir. Aşağıdaki satırlarda bu engellerin en başta gelenlerini derleyip, imkânlarınız ölçüsünde onları azaltmak hatta yok etmeniz için dikkatinizi çekmeyi hedefledik.

Bisiklete binmek başlı başına bir meydan okuma olarak düşünülebilir. Yeri geldiğinde doğaya, fiziğe, hatta kendimize karşı oluruz. Daha iyi olabilmek için çabalamak hem fiziksel hem de zihinsel olarak acı verici de olabilir. Neden acı veren bir şeyi istiyor olabiliriz diye de düşünmeden de edemeyiz. Hatta bunu isteyerek ve severek yapanlar da vardır etrafımızda. Hedefe giden yolda acı çekilirken bir başka haz giriyor işin içine, belki buna haz yerine tatmin de diyebiliriz.

Hal böyleyken, konfor nabzınızda bulunmak sizi daha hızlı bir bisikletçi yapmayacağı için, daha önce yapmadığınız bir şeyleri tecrübe etmeyi deneyerek daha canlı ve dinamik bir mutluluk hissedebilirsiniz. Ama şimdi hislerimizi kenara bırakıp bisiklet odaklı konumuzdan sapmadan, ideal performansımıza kavuşmamızın önünde duran temel engelleri genel olarak inceleyelim.

İdeal Performans İle Aramızdaki Duvarlar makalemizin tamamını Cyclist Türkiye Ağustos sayısında bulabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!