Bizimle iletişime geçin

Editoryal

BİSİKLETLER MODELLİK YAPIYOR

Cyclist Türkiye: One Shot İstanbul’u biraz açıklıyabilir misiniz?
Tuğçe Seçen: One Shot İstanbul, profesyonel veya amatör fotoğrafçılar için editoryal bazda set ortamı hazırlayan, fotoğrafçıların portfolyolarını ve kendilerini geliştirmelerini sağlayan iki kişinin kuruculuğunu üstlendiği bir ekip.

Cyc: Bu fikir nasıl ortaya çıktı? Ekibinizde kimler var? Neler yapıyorsunuz?
TS: Fotoğrafçılık, hobi olarak uğraştığımız bir alandı. Kendi çevremiz ile oluşturduğumuz konseptli çekimler ilgi gördükçe, aslında çok iyi ekipmanlarla çok yetenekli insanların profesyonel bir set ortamı bulamamasından dolayı kendi portfolyolarını oluşturamadıklarını ve bu konuda ciddi bir açığın olduğunu fark ettik. Kurucu ekibimiz iki kişilik fakat her setimizde bize eşlik eden saç, makyaj ve set alanından sorumlu arkadaşlarımız bulunmakta. Her Pazar düzenli olarak belirlediğimiz bir konseptte ve buna uygun seçtiğimiz mekanda profesyonel bir set kuruyoruz. Fotoğrafçılar da gelip model ile birebir çekim deneyimi yaşıyorlar. Stüdyo ortamında yaptığımız çekimlerde ise ek olarak farklı ışık denemeleri yapıyoruz.

undefined
”Modellerimiz bisikletle poz vermekten son derece memnunlar ve fotoğraf setinde oldukça eğleniyorlar. Çekime verilen arada bisikletle şöyle bir turladıkları bile oldu.”

Cyc: Mekan olarak sıklıkla tercih ettiğiniz yerler var mı? Yoksa tamamen o haftaki konseptle alakalı mı hareket ediyorsunuz?
TS:Haftalık konseptimiz ile alakalı olarak hareket ediyoruz. Samimi ve sıcak ortamlar; özellikle sokak ve açık alanlar daha çok ilgi çeken konseptler oluyor. Örneğin; kış aylarında olmamıza rağmen havanın güzel olduğu bir günü yakalayarak son çekimimizi Galata sokaklarında gerçekleştirdik.

Cyc: Peki, çekimlerinize bisikleti dahil etmek nasıl aklınıza geldi?
TS:Konseptlerimizde detaylara önem veriyoruz. Kullandığımız saç aksesuarından mekan dekoruna kadar her şeyin oluşturmak istediğimiz hikayeye renk katması ve iyi karelerin çıkması bizim için çok önemli. Günümüzde sokakların trendi bisikletler! Günlük spor aktivitesi veya kolaylık sağlayan bir ulaşım aracı olmaktan öteye geçerek, farklı tasarımlarla stillerimizi tamamlamaya başlayan bisikletlerin, konseptimiz için de fotoğraf karelerini tamamlayacağını düşündük.

“Birçoğumuzun çocukluğunda bıraktığı bisikletlerin, tekrar hayatımıza girmesini görmek çok güzel.”

Cyc: Fotoğrafçıların ve modellerin tepkileri ne oldu?
TS: Birçok modacının da defile ve katalog çekimlerinde kullandığı bisiklet teması, One Shot İstanbul fotoğrafçılarına da güzel bir sürpriz oldu. Bisiklet, modelleri gölgede bırakarak setin yıldızı olmayı başardı.

Cyc: İlerleyen dönemlerde bisiklet kültürünün yayılması adına başka çekimler de düşünüyor musunuz?
TS: Biz daha birçok setimizde konseptimize uygun farklı stillerde bisikletleri çekimlere dahil etmeyi düşünüyoruz. Fotoğraf karelerine çok yakışmasının yanı sıra, görsel hafızalarda ne kadar çok yer edinirse, günlük hayatlara da o derece çabuk adapte olacağını düşünüyoruz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!