Bizimle iletişime geçin

Haberler

RED BULL GEÇ KALMA 2015

Bisiklet tutkunları için eşi bulunmayan bir yarış deneyimi olan Red Bull Geç Kalma 19 Eylül’de İstanbul’un Adalar’ında yapıldı. Bisiklet severlerin hızları kadar dayanıklılıklarını da sınayan yarış, Büyükada, Burgazada ve Heybeliada’daki üç etaptan oluştu. Yarışta eğlence, doğayla buluşma ve heyecan iç içeydi. 16 yaşını doldurmuş kadın, erkek profesyonel ve amatör tüm bisikletçilere açık olan yarışta, bisikletçiler önlerindeki her parkuru hızlı bir şekilde tamamlayıp iskelede onları bekleyen gemiye yetişmeye çalıştı.

undefined

Hız ve dayanıklılık bir aradaydı!
19 Eylül Cumartesi günü saat 12.30’da Büyükada meydanında, 251 bisikletçinin start aldığı yarış, kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Güç ve hız kadar, doğru stratejiyi uygulayabilip çıkartma gemisine yetişebilen ilk 150 kişi, Burgazada’daki etaba geçmeye hak kazandı. Gevşek toprak yollar, taş geçişler, dik iniş çıkışlar ve bisikleti elde taşımayı gerektiren bozuk zeminler sonrasında Burgazada etabını tamamlayıp, gemiye ulaşan ilk 70 sporcu Heybeliada’ya hareket etti. Adalarda pedal basarken yorulan bisikletçiler, bisikletleriyle gemiye bindiklerinde kısa bir dinlenme ve enerji toplama zamanı kazandı ve bir sonraki etaba hazırlandı. Yol tutuş ve fren gücünün sınandığı, asfalt zemindeki hızlı inişler ve önünüzdekini geçmenin imkansız olduğu patikalar ve merdiven geçişlerinden oluşan Heybeliada etabını en kısa sürede tamamlayan ve gemiye gelen ilk 30 bisikletçi Büyükada’daki final etabına doğru yola koyuldu. En sert ve teknik etap olan finalde, patikalar, sokak aralarında zikzak çizen asfalt zemin ve sert virajlar sporculara ter döktürdü.

Büyükada’daki zorlu finalde 19.54’lük derecesiyle en kısa sürede tamamlayan Abdülkadir Kelleci, Red Bull Geç Kalma yarışının şampiyonu oldu. Zorlu yarışı Bayram Eroğlu ikinci, Ali Cakas üçüncü bitirdi. 250’nin üzerinde sporcunun katıldığı yarışta kadınlarda Esra Kürkçü, 28.07 dakikalık zamanlamasıyla birinci olurken,  Cansu Türkmenoğlu ve Pelin Bayram ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. İlk üçe girmeyi başaran kadın ve erkek bisikletçilere, Merida, Gittigidiyor.com ve Garmin’den toplam 55.000 TL değerinde ödüller dağıtıldı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!