Bizimle iletişime geçin

Haberler

YAĞMURDA BİSİKLET SÜRMEK

Bisikletinizde ve sürüş tarzınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik sayesinde bu yağışlı mevsimde yapacağınız bisiklet turlarınız çok daha keyifli geçebilir.

Sıcak saatlere yakalanmamak için sabahın ilk ışıklarıyla çıktığımız bisiklet turlarının mevsimi geride kalırken, yavaş yavaş ıslak ve karanlık kış günlerine doğru gidiyoruz. Soğuk ve yağışlı günlerde pedal çevireceğimiz bu mevsimde, tıpkı yaşam tarzımızda olduğu gibi bisiklet alışkanlıklarımızda da bazı değişikliklere gitmemiz gerekiyor.

Kaymadan dönmek
Asfalt ile lastik arasına giren her bir madde yol tutuşunu düşürüyor. Yağmur suyu da buna dâhil. Özellikle yağmurun ilk yağdığı anlarda yoldaki toz ve yağ birikintisinin çamurlaşması, bisiklet kadar arabaların da korkulu rüyası. Yağmurun yağmaya başladığı bu ilk dakikalarda bisiklet üzerinde daha yumuşak tepkiler vermek, frenleme ve viraj almanın daha hassas yapılması turunuzu iki teker üzerinde tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Konya Torku Şeker Bisiklet Takımı ve Milli Takım sporcusu Ahmet Örken “Yağmurlu günlerde düşmekten çok korkarım. Bu nedenle her virajda, her dönüşte ekstra dikkatli hareket ederim” diyor. “Yol tutuşunu arttırmak için lastik basınçlarını biraz indirmek faydalı olabilir”. 

Konya Torku Şeker Bisiklet Takımı ve Milli Takım sporcumuz Ahmet Örken ve Konya Torku Şeker Bisiklet Takımı Sportif Direktörü Lionel Marie’nin tavsiyelerini de içeren Yağmurda Bisiklet Sürmek dosyası Cyclist Türkiye Ekim sayısında.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!