Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

BOARDMAN AIR SIGNATURE

Rob Hayles Britanya Yol Bisikleti Şampiyonu olduğunda altında yaklaşık £1400 fiyatında bir Boardman yol bisikleti vardı” diyor Boardman Bikes’ın Pazarlama Müdürü Jamie Mitchell. “O fiyata alınabilecek çok güzel bir bisikletti ama, full Ritchey WCS tamamlayıcı kiti ve dahasıyla.”

Hayles şampiyon olduğunda yıl 2008’di, ve bu zamana kadar Boardman markası Olimpiyat madalyaları da dahil olmak üzere pek çok başarı daha kazandı. Fakat daha sonra kendi de itiraf ettiği gibi, fiyat/performans oranı yüksek bisiklet üretmekte başarılı olan firma, üst segmentte sert bir düşüş yaşıyordu.

“Sanırım firma olarak yönümüzü kaybetmiş, günlük işlerle o kadar çok zaman kaybetmeye başlamıştık ki hepimizin aşık olduğu işi, bisikletleri arka plana atmıştık. 14 ay önce Halfords’un gelişi ile finansal olarak rahatladık ve markayı yeniden canlandıracak ve ayağa kaldıracak adımlar atmaya başladık.”

Sonuç olarak ise her yönüyle yenilenmiş bisikletler ortaya çıkmış. Titanyum kadrolu SLR Endurance modeli, yine aynı modelin karbon fiber ve disk fren uyumlu versiyonları, kişiye özel yapılan boya tasarımları ve yeni bir Boardman logosu bunların bazıları.

Fotoğrafını gördüğünüz Air Signature modeli geçen sene ile aynı kadroyu taşıyor ama Enve’nin en üst seviye komponentleri ve frenlerin tamamen entegre edildiği yeni bir maşa ile geliyor.

Boardman bisiklette ayrıca ‘Aerodynamic Surface Trips’ adını verdiği yeni bir teknoloji de kullanıyor. Mitchell kullandıkları yeni teknoloji ile ilgili “Bu teknoloji ile maşanın ve alt borunun ve sele dikmesinin ön kısmında şeffaf, ufak çıkıntılar bulunuyor. Bu çıkıntılar sayesinde hava akımı kadroyu terk ederken çok daha düzenli bir yol izliyor. Bu, gemilerin arkasında çok daha az dalga yaratmasına benzetilebilir. Bu teknoloji sayesinde kadro aynı hızda 6 watt daha az enerji istiyor. Ya da, bir saatlik bir sürüşte 23 saniye daha hızlı” diyor.

Boardman’in yıllardır bisikletinde daha hızlı olmak için bütün detaylara maksimum önemi vermesi onun öne çıkmasını sağlıyordu. Boardman markasının da bisikletlerine bu şekilde yaklaşması pek de şaşırtıcı değil. Firma bu yıl bir profesyonel kadın takımına sponsor olurken kendi rüzgar tünelini de üretmeye başlıyor. “2016 yılı için takım kadrosunu oluşturduk, yılın ilk aylarında resmi olarak açıklamayı planlıyoruz. Ayrıca firma olarak bu yeni rüzgar tüneli konusunda gerçekten çok heyecanlıyız. Firmaya beş yıl önce katıldığımda böyle büyük bir adımı, bu kadar kısa süre içinde atabileceğimizi hayal bile edemezdim. Diğer rüzgar tüneli kullanan, daha doğrusu F1 takımlarıyla paylaşan bisiklet firmaları gibi bir zaman çizelgemiz olmayacak. Bu sayede yalnızca Ar-Ge için değil, bisiklet takımımız ve hatta müşterilerimiz için rüzgar tünelini kullanabiliyor olacağız. Hatta müşterilerimizin rüzgar tünelini Chris Boardman ile birlikte kullanabileceği projeler üzerinde çalışıyoruz. Chris’in tekrar dümene geçmesini görmek çok güzel olacak.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

HERSH DISC

Kaçırmayın:

CONDOR LEGGERO

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!