Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

CARRARO CR 062

Bazı bisikletler sadece en pahalı komponentleri kullanmadan da öne çıkmayı başarabiliyor. Buna güzel bir örnek olan Carraro CR 062, 2015 yılında piyasaya çıktı ve o zamandan beri yol bisikletine geçiş veya başlama düşüncesi olanların ilk baktığı modellerden biri. Accell Bisiklet, 2016 modelinde kadro tasarımına sadık kalarak, renk ve komponent değişikliği ile birlikte CR 062’yi piyasaya sürmüş. Yenilenen CR 062, yalnızca giriş değil, orta seviye bisikletçilere de hitap edecek seviyeye çekilmiş.

“Uzak Doğu’da üretilen alüminyum kadro ve karbon maşa, Manisa’daki fabrikamıza ham halde geliyor” diyor Accell Bisiklet Pazarlama Yönetmeni Samed Kunaç ve ekliyor “Bisikletin etiket tasarımı, boyası, montajı ve paketlenmesi tamamen Türkiye’de yapılıyor.” Aslında bu, firmaların bisikletin üzerinde ‘Made in Turkey’ etiketi yapıştırması için yeterli işlem oranını sağlıyor. İtalya’da, Fransa’da üretildiği söylenen pek çok bisiklet de aslında bu şekilde o etiketi almaya hak kazanıyor. Fakat Accell Bisiklet böyle bir yola gitmemiş. “Fabrikamız zaten Manisa’da ve tüm Carraro modelleri fabrikamızda üretildiği için bisikletlerimizin üzerine ayrıca ‘Made in Turkey’ etiketi koymayı gereksiz buluyoruz” diye ilave ediyor.

CR 062, alüminyum kadro ve karbon fiber maşa ile, standart bir yol bisikletinin özelliklerini taşıyor. Pek çok diğer bisiklet üreticisinin aksine; Carraro kendi ismini taşıyan bir tamamlayıcı kit kullanmak yerine FSA markasını tercih etmiş. Samed Kunaç, “Accell Bisiklet olarak Türkiye distribütörü olduğumuz dünyanın önde gelen 40 markasını ürünlerimize yansıttık. FSA tamamlayıcı kitini pek çok profesyonel takımın sele tedarikçisi olan Fizik markasının Ardea model selesi ile tamamladık. Aynı felsefe ile lastik seçimini de Michelin’den yana yaptık” diyor.

CR 062’nin kullandığı Shimano 105 5800 set, Ultegra 6800 ve Dura-Ace 9000 serisi ile aynı çalışma prensiplerini paylaşıyor. 2×11 vites sayısına sahip bisiklet, bu sayede kolaylıkla üst seviye ekipmanlarla yükseltilebilir duruma getirilmiş. 50-34 aynakol ve 11-28 ruble oranları hem uzun inişlerde yeterli hız oranını sağlıyor, hem de tırmanışlarda yeni başlayan kullanıcılara uygun, kolay oranlar sağlıyor.

Shimano RS010 jant seti önde 20, arkada 24 telli tasarıma sahip. Bu tel tasarımı ile jant seti üst seviye setlerle benzer bir sportif görünüm sergilese de, 32 telli setler kadar sağlam bir yapıya sahip oluyor. Arka jant ayrıca, Shimano’nun birkaç yıldır yalnızca üst seviye jant setlerinde kullandığı asimetrik arka çember tasarımını da kullanıyor. Bu tasarım sayesinde tel başları jantın sol tarafına daha yakın bir noktadan çembere bağlanıyor. Asimetrik arka jant tasarımı, tel gerginliklerinin daha eşit dağılmasına yardımcı olduğu için performansı ve sağlamlığı artırıyor.

Bisiklet biraz ağır olsa da, hem üzerindeki komponentleri hem de fiyatını düşündüğünüz zaman bu gerçeği görmezden gelebiliyorsunuz. 4000TL’nin altındaki bir bisiklet üzerinde kullanılmış full 105 5800 grupset, FSA tamamlayıcı kit, Shimano RS010 jant seti ve Fizik seleyi düşündüğünüzde, uzun yıllar sorunsuzca kullanılacak bir bisiklet olacağı kesin. Markanın daha düşük bütçeli kullanıcılar için Shimano Tiagra grupset kullanan CR 052 ve alüminyum maşa ve Shimano Claris grupset kullanan CR 022 modelleri de bulunuyor.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

HERSH DISC

Kaçırmayın:

CONDOR LEGGERO

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!