Bizimle iletişime geçin

Haberler

LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN C DISC JANT SETI

Jant setleri vardır. Bir de Lightweight’ler vardır. Diğer markalar kötü jantlar yapıyor değil, yanlış anlaşılmasın, ama Lightweight markası hala en çok talep edilen  jantların üreticisi konumunda. Meilenstein’in son serisi de bunun nedenini açıklar durumda.

Lightweight’ten David Bergmann, “İstediğimiz jantı tasarlamamız çok uzun sürdü çünkü oldukça rijit bir set yaratmak istiyorduk” diyor. “Göbekleri yeniden tasarladık. Şimdi sekizgen bir yapıya sahipler. Ayrıca telleri de standart frenli versiyona göre farklı bir karbon fiberden ürettik.”

Bergmann’ın söylediğine göre jant seti aerodinamik profilli jant setleri içinde piyasadaki en iyi ağırlık / esnemezlik oranını veriyor. Daha açık olmak gerekirse, 47,5mm yüksekliğindeki bu clincher set yalnızca 1.100 gram ağırlığında geliyor.

“Disk frende göbekte üretilen frenleme gücünü jantlar, teller yardımı ile çembere ve yola aktarıyor. Bu nedenle daha esnek olan alüminyum jant tellerini kullanılması fren anında, tellerin esnemesi ile frenlemede geçikmeye sebep oluyor” diyor Bergmann. “Bizim yeni göbek ve tellerimiz, Meilenstein’a bu konuda büyük bir avantaj sağlıyor.”

Tabi ki bu avantaj büyük bir fiyat etiketiyle geliyor. Fakat standart Meilenstein’ların her koşulda en hızlı olduğunu kabul edersek, disk frenlisine yatırım yapmaktan memnun kalacağınız kesin.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

AÇ KARNINA BİSİKLET SÜRMEK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR MI?

Editoryal

ANTRENMAN ROTASI: ÇAVUŞBAŞI – ÇEKMEKÖY

Editoryal

İNTERVAL, İNTERVAL, İNTERVAL

Editoryal

GIRO D’ITALIA 2019: FERNANDO GAVIRIA YARIŞI BIRAKTI

Haberler

Reklam
Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!