Bizimle iletişime geçin

Haberler

PARIS-NİCE’TE SKY HEGEMONYASI

Paris-Nice’nin son gününe şampiyonluktan 31 saniye uzaklıkta giren Alberto Contador, Promenade des Anglais’de beklenen atağını yaptığında, genel klasman lideri Sergio Henao için hayatı bir hayli zor hale getiriyordu. İkili arasındaki zaman farkı git gide artarken, Contador tırmanışın zirvesiyle birlikte yarışın sanal lideri konumuna da gelir.

Ancak bu sahne Contador’a bir yerden tanıdıktır. “El Pistolero’’ geçen sene de Col d’Eze tırmanışıyla birlikte bu sefer Team Sky’ın bir başka bisikletçisi Geraint Thomas’a atağını yapmış, gerekli zaman farkını da elde etmesine karşın inişle birlikte son bölümde Tony Gallopin’in de yardımını alan Britanyalı bisikletçinin genel klasmanda dört saniyeyle gerisinde kalmıştır.

Senaryo bu sene de değişmez. Contador için tırmanışla açılan fark iniş ve yalancı düzlükte kapanırken; David de la Cruz’un etabı alması İspanyol için son günü daha da dramatik bir hale sokar.

Bu sonuçla Contador üçüncü Paris-Nice zaferini turun en düşük zaman farkı olan iki saniyeyle kaybederken, Kolombiyalı rakibi Henao ulusal yol şampiyonluğunun yanına bir de kariyerinin ilk haftalık turunu eklemiş olur.

Yarış adına dikkat çeken bir diğer istatistik ise Paris-Nice’nin son altı yılının beşinde kürsünün tepesinde bir Sky bisikletçisinin olmasıdır. 2010’da kurulan ve adı son günlerde farklı alanlarda anılan takımın ilk Paris-Nice galibiyetini aynı yıl Fransa turunu da kazanacak olan Bradley Wiggins 2012 yılında alır. 2013 ve 2015 yıllarında Richie Porte, geçen yıl ise Geraint Thomas ‘’Güneşe doğru yarış”ta mutlu sona ulaşırken; 2017 edisyonuyla birlikte Sky takımı Paris-Nice dominasyonuna bir başka halka daha ekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!