Bizimle iletişime geçin

Haberler

TİRRENO-ADRİATİCO’DA SON GÜN

Bisikleti giderek yaklaşan tek günlük klasik ve yarı klasiklerin heyecanı sarmaya başlarken, genel klasman iddalısı bisikletçiler için heyecan dalgası tek haftalık turlarla devam etti. Fransa ve İtalya topraklarından geçen bu tek haftalık turlarda kendilerini deneme ve form tutma imkanı bulan genel klasmancılar bir süre göz önünde olmayacaklar. En azından görmeye alıştığımız şekilde…

Kimilerinin göz doldurduğu, kimilerinin ise beklentilerin altında kaldığı bu haftalık turlardan biri olan Tirreno-Adriatico’nun son gününü sizler için derledik.

Tirreno-Adriatico, San Benedetto del Tronto’da biten 10kmlik zamana karşıyla son buldu. “Gerçeğin yarışı” öncesi güne en yakın rakibi Thibaut Pinot’un 50, Rohan Dennis’in ise 1 dakika 6 saniye önünde başlayan Nairo Quintana’nın dağlarda kazandığını, zamana karşıda kaybetme gibi bir düşüncesi yoktu. Keza bitiş çizgisinden 11:59’luk bir zamanla geçtiğinde artık şampiyonlukla arasında herhangi bir engel de bulunmuyordu.

Etabı Rohan Dennis en iyi yaptığı şeyi yaparak Jos van Emden’in önünde 11:18’le kazanırken, elde ettiği bu zaman onu son günde, Thibaut Pinot’nun önünde podyumun iknci basamağına taşıdı.

Yarış sonunda: “Bu yarışı tekrardan kazandığım ve takım arkadaşlarımın mücadelesini şampiyonlukla taçlandırdığım için çok mutluyum.’’ diyen Quintana’nın sezonun geri kalanı için daha büyük hedefleri olacak. Ama bu sene hem Giro’yu hem de Tour’u hedefleyen Quintana öncesinde dinlenmek ve ailesiyle vakit geçirmek için ülkesi Kolombiya’ya dönecek. Geri döndüğünde ise aklında tek bir düşünce olacak; pembe mayoyu tekrardan sırtına geçirmek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!