Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE BİSİKLET ŞAMPİYONASI’NDA PROTESTO

Muğla Ortacı’da koşulan Türkiye Bisiklet Şampiyonası 2.ayak puanlı yol yarışı master kategori bisikletçilerin protestosuna sahne oldu. Harcırahların kaldırılması ve bunun  sezon ortası yapılmasını protesto eden bisikletçiler, bitişe 100 metre kala ters yönde pedallayarak protestolarını dile getirdiler.

Konuyla ilgili Türkiye Bisiklet Federasyonunun 22.02.2017 tarihli bilgilendirmesinde, “Master yol ve MTB yarışlarında zaman barajına girerek almaya hak kazandıkları harcırahların kaldırıldığı” belirtilmişti.

Oluşan tepkiler nedeniyle 24.02.2017 tarihinde federasyonun internet sitesinden bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, ‘’Konunun kendi ya da Yönetim Kurulu tarafından verilmiş bir karar olmadığını” dile getirmişti.

Federasyonun sitesinden yapılan 24.02.2017 tarihli açıklamanın devamında, ‘’22.02.2017 tarihinde Spor Genel Müdür Yardımcıları, Hukuk Ve Teftiş kurulu Başkanlarının Katılımı İle(Federasyonumuzu Temsilen) yaptığımız toplantıda; (Federasyonumuzun Gündeminde olmasına ragmen) ilgili yöneticiler; Master kategorsi’nde yazılanlara harcırah verilmeyeceği ve bu durumun diğer Federasyonlarda’da aynen uygulandığını ve bizim Federasyonumuzun da bu kurallara uyması gerektiği talimatlandırdılar.’’ denildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

AÇ KARNINA BİSİKLET SÜRMEK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR MI?

Editoryal

ANTRENMAN ROTASI: ÇAVUŞBAŞI – ÇEKMEKÖY

Editoryal

İNTERVAL, İNTERVAL, İNTERVAL

Editoryal

GIRO D’ITALIA 2019: FERNANDO GAVIRIA YARIŞI BIRAKTI

Haberler

Reklam
Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!