Bizimle iletişime geçin

Bisikletler

SANDWİCHBİKE

Pek çoğumuz yeni evine mobilya alırken IKEA’nın labirenti andıran koridorlarında kaybolmuştur. Sonunda yüzümüzde bir gülümsemeyle, yassı kutularda paketlenmiş mobilyamızı eve taşır ve yine aynı gülümsemeyle kurmaya başlarız. Cyclist Türkiye okurlarını IKEA mobilyası kurmaktan daha mutlu edecek şeylerden biri, zannediyoruz ki kendi bisikletinizi kurmanızdır.

Sandwichbike yenilikçi tasarımı ile karşımıza çıkıyor. 160cm ile 200cm arasındaki kullanıcılara uygun kadro boyuna sahip bisikleti yassı kutuda satın alıyorsunuz. Bu kutu, standart bisikletlerin taşındığı kutulara göre oldukça küçük bir ölçüye sahip. Ardından siz de IKEA’dan yeni gelmiş gibi yassı kutudaki 52 parçayı yere sıralıyor ve bisikleti monte etmeye başlıyorsunuz. Kutudan çıkan aletleri kullanarak, yaklaşık 45 dakika süren bu süreçten sonra bisikletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Firma, mutfakta sandviç yapmayı başarabilen her insanın bu bisikleti de kurabileceğini söylüyor.

undefined

Hollandalı Pedalfactory firması özel tasarımlar yaparak daha önce üretilmemiş bisikletler üretmeyi amaçlayan bir firma. Zincirsiz, şaft ile aktarım sağlayan Brikbikes’a ek olarak Sandwichbike da yine farklı olacak şekilde tasarlanmış. İlk olarak 2006 yılında prototipi üretilen bisiklet, 2013 yılından bu yana satışta bulunuyor ve onlarca ülkede kullanılıyor.

51cm’lik kadro boyuna sahip olan bisiklet 17kg ağırlığında. Alman kayın ağacından elde edilen ince ahşap tabakalardan 15 tanesi, yüksek basınç altında birbirine yapıştırılıyor. Elde edilen kontrplak paneller ardından hava şartlarına ve UV ışınına dayanıklı, nefes alan bir vernik ile kaplanıyor. Son olarak ise, alüminyum bağlantı parçalarında olduğu gibi CNC ile, kusursuz bir kesinlikte işleniyorlar. Üretim kalitesi o kadar gelişmiş ki, firma hangi bisikletinde tam olarak hangi ağacın kullanıldığını bile biliyor.

Hava şartlarına dayanıklı bir vernikle kaplanmış ahşap paneller, alüminyum bağlantı parçaları ile birbirine tutturuluyor. Bunlara ek olarak KMC’nin paslanmaz çelik zinciri, Shimano’nun kontra freni ve Selle Royal Shadow sele ile bisiklet tamamlanıyor. Bisikletin tasarımcısı Basten Leijh’in söylediğine göre ahşap burada kullanılan herhangi bir materyal. Gelecek yıllarda ahşabın yerine başka malzemelerin kullanıldığı Sandwichbike’lar görmek de mümkün olacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

PINARELLO DOGMA F10

Kaçırmayın:

COLNAGO CONCEPT

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!