Bizimle iletişime geçin

Haberler

80 GÜNDE DEVRİ ALEM

8 Şubat 1928’de Fransa’nın Nantes kentinde dünyaya gelen Jules Verne, henüz 12 yaşındayken gemilerde çalışmak için evden kaçtığında ileride bilimkurguyu edebiyat alanına sokacağının ilk sinyallerini vermişti. Dünyayı dolaşma fikrinin kök salmasını sağlayan yazar o dönemde olduğu gibi günümüzde de insanlara ilham vermeye devam ediyor, özellikle de bisikletçilere. Bunun son örneği İskoçyalı bisikletçi Mark Beaumont.

Dünyanın etrafını 80 günde bir uçtan bir uca bisikletle dolaşmanın planlarını yapan Mat Beaumont, bu hedefini gerçekleştirirse 2015 yılında 123 günle rekoru elinde tutan Yeni Zellandalı Andrew Nicholson’un rekorunu da kırmış olacak.

Beaumont 2008 yılında da bisikletle dünya turuna çıkmış ve hedefine 194 günde ulaşmıştı.

34 yaşındaki Beaumont, 2 Temmuz’da Paris’ten başlayacak 29.000 kilometrelik yolculuğuna çıkmadan önce 4 Nisan’da startını vereceği 4.000 kilometrelik bir antrenman sürüşüne başlayacak. Britanya kıyı şeridini bisikletle geçecek olan Beaumont antrenman sürüşü boyunca 16 saat pedal çevirerek her gün ortalama 386 kilometre yol kat edeceği turunu, 15 günde bitirmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili, “Bu benim 12 yaşındayken İskoçya’yı bisikletle dolaşmamın bir sonucu” diyen Mark Beaumont, sözlerine, ”Bu geziyi insanlara, özellikle de gençlere aslında neler yapabileceklerini göstermek için yapmak istiyorum.” diye tamamladı.

34 yaşındaki Mark Beaumont’un yolculuğunu ve yükleyeceği Strava verilerini takip edebilirsiniz.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

AÇ KARNINA BİSİKLET SÜRMEK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR MI?

Editoryal

ANTRENMAN ROTASI: ÇAVUŞBAŞI – ÇEKMEKÖY

Editoryal

İNTERVAL, İNTERVAL, İNTERVAL

Editoryal

GIRO D’ITALIA 2019: FERNANDO GAVIRIA YARIŞI BIRAKTI

Haberler

Reklam
Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!