Bizimle iletişime geçin

Haberler

TEKİRDAĞ ULUSAL EGEMENLİK KUPASI YOL YARIŞI 2017

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile  23 Nisan 2017 tarihinde Tekirdağ Şarköy arasında 73km.lik parkurda gerçekleştirilecek Ulusal Egemenlik Kupası Yol Yarışı  için geri sayım başladı.

Tekirdağ Sahil Barış ve Özgürlük  Parkı önünde başlayacak yarış Altınova, Barbaros, Kumbağ, Yeniköy, Uçmakdere, Hoşköy, Kirazlı, Çınarlı, Mürefte, Yukarıkalamış, Aşağıkalamış ve Eriklice rotasını takip ederek Şarköy Cumhuriyet Meydanı önünde sona erecek.

19-29 yaş, 30-39 yaş, 40-49 yaş, 50+ Erkekler ve 19+ Kadınlar kategorisi olmak üzere toplam 5 ayrı kategoride gerçekleşecek yarışta tüm kategoriler topluca start alacak. Yarış sonunda her bir kategori için ayrı ayrı klasman çıkacak.

Toplam 1800 metre toplam kazanılan irtifa içeren parkurun yaklaşık %30 luk bölümü oldukça kaliteli sıcak asfalt, kalan bölüm yol bisikleti sürüşü için elverişli soğuk asfalt satıh içeriyor. Yer yer  %18 i bulan tırmanışları ve teknik inişleri ile zorluk derecesi oldukça yüksek ancak özellikle Yeniköy, Uçmakdere, Hoşköy, Çınarlı geçişleri sırasında eşsiz manzarası ile yarışmacıları büyüleyecek nitelikte  olan 73kmlik  parkurda  (5kmlik neutral start dahil ) 26.km Yeniköy ve 52.km. Kirazlı köyü içerisinde organizasyon tarafından 2 adet su ve beslenme istasyonu kurulacak.

Zaman barajı 26. Km. Yeniköy ( 2 Saat ) ve bitiş noktası  Şarköy (4,5 saat) olmak üzere iki ayrı noktada uygulanacak.  Tüm kategorilerde zamanlar elektronik sistem ile (Transponder/Çip) alınacak.

Yarışta her bir kategoride ilk üç dereceye giren sporculara madalya ve kupa ödülünün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye çeyrek altın ödülü verilecek.

Yarış sonunda  bitiş alanında sporcuların Tekirdağ’a transferi için Otobüs ve bisikletlerin taşınması için ayrıca araçlar yer alacak. Ayrıca yine bitiş alanında yarışmacılar için atıştırmalık ikramlar bulunacak

Kayıt Bilgileri için: tekirdagbisiklet.org

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!