Bizimle iletişime geçin

Haberler

PEDALLAR “KALPLER” İÇİN DÖNDÜ

Bisikletliler Derneği’nin her sene düzenli olarak kalp haftasında düzenlediği farkındalık yaratma turu bu yıl da Kadıköy Belediyesi, Türk Kalp Vakfı ve Özel Academic Hospital ortaklığında 9 Nisan Pazar günü Kalamış sahilinde gerçekleştirilen “Kalbin için Pedalla” organizasyonu ile kutlandı. Yurt genelinde yüzlerce bisikletçinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu, Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven ve Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz da birer konuşma gerçekleştirdi.  

Kalamış-Bostancı-Kalamış parkurunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen organizasyon kapsamında pedal sürülürken, katılımın yüksek olduğu gözlendi. Çevredeki vatandaşların da alkışlarla bisikletçilere destek verdiği organizasyon Kalamış Gençlik Merkezi’nde son buldu.

Organizasyonun ilk adımları bir hafta önce Türk Kalp Vakfı’nın bisikletçilerin kan basıncını, Bisikletliler Derneği’nin ise lastik basınçlarını ölçmesiyle atıldı.

Açılış seromonisi kapsamında söz alanlardan biri de eski milli bisikletçi, 83 yaşındaki Bedri Sakarya’ydı.

Sakarya konuşmasında bisikletin sağlık için önemine vurgu yaparken, kendi sağlığını da bisiklete borçlu olduğunu ve fiziksel durumu yettikçe bisikletin selesinden inmeyeceğini ifade etti.

undefined

Bisiklet Aileyi Bir Araya etiriyor

Organizasyonda pedal süren bisiklet severlerden biri de Öztürk Dağ idi. Bisikletine taktığı römorkla çocuğuyla birlikte pedal süren Dağ, “Kalbin için Pedalla” organizasyonuyla ilgili olarak: “ Bisikletin yalnızca ulaşım yanı değil aynı zamanda sosyal de bir yanı var. Eğlenirken sağlığınızı da koruyabileceğiniz bir alet. Aynı zamanda da hafta sonları ailece keyifli bir aktivite yapma olanağı sunuyor. Küçük çocuğum benimle, kızım ve eşim de pelotonun gerisinde seyrediyor. Ailece bir arada keyifli vakit geçiriyor hem de böyle bir farkındalık ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Organizasyon sonunda Corelli bisiklet sponsorluğunda gerçekleştirilen çekilişle birer adet kadın, çocuk ve erkek bisikletleri tura katılan bisiklet severlere armağan edildi.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!