Bizimle iletişime geçin
Cyclist Türkiye Tüm D&R Mağazalarında!

Haberler

CAVENDISH’İN SAKATLIKLARLA BAŞI DERTTE

Halihazırda ayak bileğindeki rahatsızlıkla boğuşan Mark Cavendish’e öpücük hastalığı teşhisi kondu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Dimension Data takım doktoru Jarrad Van Zuydam, “Mark antrenman sırasınca açıklayamadığımız ağrılar hissediyordu, son yapılan kan testleri Cav’ın Epstein Barr Virüsünün neden olduğu öpücük hastalığı belirtileri gösterdiği yönünde. Ne yazık ki bu virüse karşı kesinleşmiş bir tedavi yöntemi yok ama dinlenmek iyileşme süresini hızlandıracaktır” dedi. Geri dönüş için herhangi bir tarih vermenin çok zor olduğunu belirten Van Zuydam, “İki haftaya kadar Cav’ın durumunda gözler görülür bir gelişme bekliyoruz” demekle yetindi.

İnsandan insana tükürük bezi aracılığıyla geçen hastalık bu nedenle halk arasında öpücük hastalığı olarak adlandırılıyor. Çoğunlukla halsizlik, baş ağrısı ve vücut direncinin düşmesi olarak kendini gösteren, EBV(Epstein Barr Virüs)’ nin neden olduğu rahatsızlık dikkat edilmemesi halinde pek çok ciddi hastalığa da davetiye çıkartabiliyor.

Movistar’dan Team Sky’a transfer olan İspanyol tırmanışçı Benat Intxausti de geçtiğimiz sezon başı aynı hastalıktan mustarip olmuş ve yalnızca üç tek haftalık tura katılabilmişti. Bu yıl ana hedefi Tour de France olan 31 yaşındaki Mark Cavendish’in Fransa Turu’nun en çok etap kazanan bisikletçisi Eddy Merckx’i yakalaması için dört etap galibiyetine ihtiyacı vardı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU 120 ŞEHİRDE EŞZAMANLI OLARAK YAPILACAK

Haberler

DUMOULIN’İN BU SEZON YARIŞLARA DÖNME OLASILIĞI DÜŞÜK

Haberler

FESTA2200 BİSİKLET FESTİVALİ

Editoryal

BİSİKLET DÜNYASI BJORG LAMBRECHT’İN YASINI TUTUYOR

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!