Bizimle iletişime geçin

Haberler

SPECIALIZED’IN CEO’SUNA GÖRE DİSK FRENLER KAÇINILMAZ

La Gazzetta Dello Sport’un sorularını yanıtlayan Amerikalı bisiklet üreticisi Specialized’ın CEO’su Mike Sinyard iki yıla kadar tüm takımların disk fren kullanmaya başlayacağını iddia etti.

“Araba, motosiklet ya da dağ bisikleti olsun disk frenle daha hassas bir tutuşa sahipsiniz ve bu daha iyi frenaj demek. Başka bir deyişle disk frenler tehlikeli değil daha güvenli” diyerek sözlerine devam eden Sinyard, “Disk frenler bisikletin geleceği ve gelecekte disk frensiz bir yol bisikleti düşünemiyorum.” dedi.

Geçtiğimiz sezon UCI(Uluslararası Bisiklet Federasyonu) tarafından ilk kez kullanımına izin verilen disk frenler, Paris-Roubaix’de Ventoso’nun bacağına saplanmasıyla peloton içinde güvenlik endişesi yaratmıştı. Bunun üzerine UCI tarafından yasaklanan ancak bu sezon başı kullanımına yeniden yeşil ışık yakılan disk frenlerin güvenliği hakkında konuşan Sinyard, “Herkes rotorun üstünün kaplanması gerektiğini söylüyor ancak rotorların kesici olduğunu düşünmüyorum. Eğer rotorları kapatırsak aşırı ısınmanın daha büyük tehlikelere yol açacağı aşikar” diyerek görüşlerini dile getirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETTE SIVI ALIMINA DAİR BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

Editoryal

PANDEMİ DÖNEMİ VE SONRASINDA BİSİKLETLİ ULAŞIMA YÖNELİK AÇIK MEKTUP

Haberler

SPORCU SAĞLIĞININ KÖŞE TAŞI: SIVI DENGESİ

Editoryal

PRUDHOMME, FRANSA TURU’NDA ALINACAK YENİ ÖNLEMLERİ PAYLAŞTI

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!