Bizimle iletişime geçin

Haberler

MERSİN’DE BİSİKLET RÜZGARI

TOUR OF MERSİN İLE SPOR RÜZGÂRI

Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’, dördüncü etabın tamamlanmasıyla sona erdi.

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’ tüm görkemi ile gerçekleşti.

Fırtına dolayısıyla parkur değişti

Mersin’de 22 Nisan Cumartesi akşam saatleri itibariyle etkisini göstermeye başlayan rüzgar sebebiyle dördüncü gün etabı belirlenen parkurda yapılamadı. Fırtına dolayısıyla Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) komiseri tarafından alınan karar doğrultusunda parkur 25 kilometreye düşürüldü. Bisikletçiler Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndan başlayıp, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde beş tur atarak, yine Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda yarışı tamamladı.

Ödüller sahiplerini buldu

Dereceye giren sporcular ödüllerine Nobel Otel’de düzenlenen ödül töreni ile kavuştu. Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Açak ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş katıldı.   

Genel Klasmanda birinci olan Belarus takımından Stanislav Bazhkou ödülünü Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Yokuş Klasmanı dalında birinci olan Türk sporcu Nazım Bakırcı ödülünü, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Sprint Klasmanı dalında birinci olan Belarus takımından Stanislav Bazhkou ise ödülünü İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’den aldı.

Genel Takım Klasmanında ise birinci olan Belarus takımı Minsk Cycling Club’e ödülünü Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu verdi.

Tour Of Mersin’de Torku Şeker Spor, Brisaspor, Salcano Cappadocia Cycling Team, Carraro Parkur Bisiklet Spor Kulübü, Hi Ride Spor Kulübü, Astana City, Lokomotiv Cycling Club, Team Ziko Georgia, Unieuro Trevigiani Hemus1896, Minsk Cycling Club ve Isd-Jorbi Continental Team yerini aldı.

Mersin’in marka kimliği bir kez daha ön planda

Mersin, doğası, güzelliği ve kültürüyle birçok sosyal faaliyete ev sahipliği yapmasının yanı spor alanındaki faaliyetleriyle de yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada dikkatleri üzerine çekiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Tour Of Mersin ile Mersin, spor alanındaki marka kimliğini bir kez daha ön plana çıkardı.

Mersin’in tarihi, kültürel, doğal değerlerinin tanıtılması açısından büyük katkı sağlayan Tour Of Mersin ile Akdeniz insanının samimiyeti ve sıcaklığı yarış esnasında yapılan TV yayınları ile tüm dünyaya sergilenmiş oldu.

Yalnızca Mersin’in merkez ilçelerinde değil uzak ilçelerinde de start verilen etaplar esnasında Mersin eşsiz tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini denizi ile birleştirerek sergilediği manzarası ile sporculara yarış boyunca eşlik etti.

20-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Tour Of Mersin ile Mersin’de dünya ülkeleri ağırlandı. Mersin’in tarihi ve doğal güzellikleri arasında pedal çeviren sporcular, dört gün boyunca zorlu etaplardan geçerek kıyasıya mücadele etti. Mersinli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışlarda çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

Parkurlar bisikletçileri zorladı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Anamur ilçesinde startını alan Tour Of Mersin’de Türkiye’nin çeşitli illerinden beş takımın yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Belarus, Gürcistan, Ukrayna ve Bulgaristan’dan katılan takımlarla birlikte toplamda yedi ülkeden 11 takım, 83 sporcu yerini aldı.

Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği Tour Of Mersin’in ilk etabı Anamur ilçesinde başladı. Anamur’da bulunan Mamure Kalesi’nin manzarası eşliğinde bisikletlerini kullanan sporcular, Bozyazı ilçesinin tarihi ve turistik yerlerinde pedal çevirerek Gülnar’a kadar uzanan güzergâhta toplam 133 km boyunca dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Aydıncık’ta başlayan yarışın ikinci etabında Silifke ilçesinden geçen sporcuları tüm görkemi ile tarihi Kız Kalesi karşılarken, Erdemli ilçesi boyunca devam eden yarışlarda sporcular toplamda 165 km pedal çevirerek yarışı tarihi Mezitli – Pompeipolis antik kentinin manzarasını görerek tamamladı.

Tarsus’ta üçüncü etabı başlayan yarışta sporcular, Çamlıyayla ilçesinin eşsiz doğası ve yeşilliği içerisinden geçerek devam eden güzergâh boyunca pedal çevirdi. Toplamda 149km yol kat eden sporcular, üçüncü etabı Mersin Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda tamamladı.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!