Bizimle iletişime geçin

Haberler

100.GIRO’DA DİKKAT EDİLECEK BİSİKLETÇİLER: ETAP AVCILARI

Etap avcılarının Alghero’dan başlayacak Giro’nun ilk etabından, son bulacağı Milan’a kadar boyunca pek  çok fırsata sahip olacaklar. Bu fırsatlardan biri de  ikinci etap olacak. Sardinya Adası’nda Tortoli’den Olbia’ya uzanacak etabın rotasında pek çok iniş ve çıkışlar mevcut. Bir diğer ilginç gün ise Terme Luigiane’dan Reggio’ya uzanan altıncı etap olacak. Son iki kilometresi %5.3 eğimli olan yarışın son kilometresinde ise eğim %5’ten, %10’lara çıkıyor. Tam da etap avcılarının isteyeceği tarzda bir etap.

Peschici’den başlayıp Molfetta’da son bulacak sekizinci etap kaçış sanatını ustalıkla gerçekleştiren güçlü bacaklı ve cesur bisikletçiler için fırsatlar sunuyor. Bu bisikletçilerden birkaçını sizler için seçtik:

undefined

Rui Costa (POR- UAE Team Emirates). Üst üste sekiz Fransa Turu’nda boy gösteren 2013 Floransa’nın Dünya Şampiyonu bisikletçisi Rui Costa, 100.Giro’yla birlikte kariyerinin ilk Giro d’Italia’sında sahne alacak. Birleşik Arap Emirlikleri takımı UAE Team Emirates adına yarışan Portekizlinin hedefinde etap galibiyetleri almak olacak. Bu sezon Abu Dhabi Tur’da  genel klasmanı da kazanan Rui Costa, 100.Giro hakkında konuştu: “Kariyerimin ilk Giro d’Italia’sına başlayacak olmaktan son derece mutluyum. Giro harika bir ülkede gerçekleştirilen, fantastik bir yarış ve onun 100.yılının bir parçası olmak beni gerçekten heyecanlandırıyor. 100.Giro’nun bazı etapları gerçekten benim bisikletçi olarak karakteristiğime son derece uygun ve ben her zaman bana uygun etapları avlamayı severim. Bir ya da daha fazla etap kazanmak harika olurdu. İlk Giro deneyimim olması karşın 100.Giro’da bir etap kazanmak gerçekten benim için çok değerli olur. “

undefined

Filippo Pozzato (ITA – Wilier Triestina). Tour of Flanders’ta sekizinci olan Pozzato, 35 yaşında olmasına karşın ne motivasyonundan ne de rekabetçiliğinden bir şey kaybettiğini gösterdi. Filippo Pozzato, 100.Giro’yu bir etap kazanarak onurlandırmak istiyor. İtalyan en son Giro’da bir etap kazandığında tarihler 2010’u gösteriyordu ve yer Porto Recanati’ydi.

“Önümüzdeki Giro d’Italia öncesi gerçekten çok hırslıyım. 100.Giro’da yer almak tüm İtalyan bisikletçiler gibi benim için de gurur verici. Benim ana amacım, yarışın henüz başlarında oluşacak bir kaçışla etap kazanmak. Bunu da başarabileceğim bir ya da iki etabı şimdiden gözüme kestirdim. Takımım Wilier, Giro’da yer alacak iki İtalyan takımından biri ve bu da bana ekstra güven veriyor.”

undefined

Adam Hansen (AUS – Lotto Soudal). Avustralyalı bisikletçi 2011 Vuleta’dan bu yana aralıksız 16 Büyük Tur tamamladı ve elde etmiş olduğu bu başarı onu, bu alanda rekor sahibi yapıyor. Hansen’in bu yılki hedefi ise tıpkı 2013 Pescara’da olduğu gibi Giro’da bir etap galibiyeti elde etmek olacak.  

Düşüncelerini açıklayan Adam Hansen: “Giro’da yer alacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Sayısız defa Giro’da pedal sürdüm ama 100. Giro beni daha heyecanlı hissettiriyor. Geçen üç yıla göre daha iyi bir form düzeyindeyim ve hedefim bir kaçışla birlikte etap galibiyeti. Takımın ana hedefi ise Greipel ile sprint etaplarını kovalamak olacak ama diğer etaplarda bizler de kaçışa girebilir ve etaplar kazanabiliriz. Umarım takımımız birden fazla etap zaferi şansı için pek çok günde aktif olur.”

undefined

 Enrico Battaglin (ITA – Team Lotto NL-Jumbo). Halihazırda 2013 ve 2014 Giro d’Italia’da etap galibiyetleri alan İtalyan bisikletçi Battaglin, bu yıl takım kaptanı Steven Kruisjwijk’ın genel klasman iddiası yolunda, onu destekliyor olacak. Ancak şans geldiği zamanlarda tıpkı 2013 Giro d’Italia’nın Oropa etabında kazandığı gibi benzer sona sahip muhtemel bir fırsat havası taşıyan etaplar için de şansını deneyecek. “Takım olarak Giro’yu kazanmaya gidiyoruz. Geçen sene herkese gücümüzü gösterdik, uzun lafın kısası Maglia Rosa’yı istiyoruz. Ama her hâlükârda takımdaki diğer bisikletçiler  için de bireysel zaferler elde etme yolunda fırsatlar çıkacaktır. Eğer takım izin verirse, bana uygun olabilecek bazı etapların üstünü şimdiden işaretledim.”

undefined

Davide Formolo (ITA – Cannondale-Drapac). 2015’in dördüncü etabı Davide Formolo’nun ilk ve tek pro galibiyetiydi. Ancak genç İtalyan’ın psikolojik olgunluğu hayranlarına gelecek için fazlasıyla umut vadediyor. 24 yaşındaki Cannondale-Drapac’ın genç İtalyan’ı yokuş ve dağlık etaplarda yapacağı kaçışla mutlu sona ulaşabilecek kapasiteye fazlasıyla sahip.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!