Bizimle iletişime geçin

Haberler

BALKAN ŞAMPİYONASI’NIN ARDINDAN

Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Balkan Birliği 2017 yılı faaliyet programında yer alan Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası, 29-30 Nisan 2917 tarihleri arasında Bosna-Hersek’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ülkemizi temsilen müsabakaya; Kafile Başkanı Bisiklet Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Ataş, Milli Takım Menajeri Nadir Yavuz, Milli Takım Antrenörü Süleyman Coşar ve Milli Takım Mekanisyeni Mustafa Özkünal katıldı.

Milli Takım sporcu kafilesi ise;

Elit Erkekler: Kemal Küçükbay, Serkan Balkan

U23 Erkek: Batuhan Özgür, Onur Balkan, Oğuzhan Tiryaki, Yunus Emre Yılmaz şekllinde mücadele etti.

30 Nisan Pazar günü 180 kilometre olarak koşulan Teslic Banja-Luka yol şampiyonasında, Türkiye’ye ek olarak; Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya ve Karadağ gibi ülke bisiklet takımları yer aldı.

Yarış sonrası değerlendirmelerde bulunan Milli Takım Antrenörü Süleyman Coşar: “Hedefimiz Balkan Şampiyonu olmaktı, 180 kilometrelik yarış çok yüksek tempoda geçildi, 46 km/saat hız ortalama ile biten yarışta sporcularımızdan Batuhan Özgür grup finişinde ikinci geldi. Elit Erkeklerde ise Kemal Küçükbay, Balkan ikincisi, Serkan Balkan üçüncüsü oldu.” diyerek sözlerine, “Milli Takım sporcularımızın performansı her geçen gün daha da yükselmekte, hedefimiz uluslararası müsabakalarda daha çok yarış koşup, Avrupa ve Dünya Şampiyonları’nda podyum yapmak olacak.”     

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!