Bizimle iletişime geçin

Haberler

YENİCE BİSİKLET FESTİVALİ

Karabük Valiliği, Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi, Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleri ile hayata geçirilen, Yenice Dağ Bisikleti Festivali buluşması 5-7 MAYIS  2017 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır.

Yenice Dağ Bisikleti Festivali bir çok sosyal etkinlikle hem bölge halkına bisiklet sevgisini aşılamayı hem de yurdun çeşitli bölgelerinden bisikletçilere Karabük ili Yenice’nin doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlayan bir spor organizasyonudur.

Bisikletin bir eğlence aracı olmaktan çıkıp günlük yaşantımızda kullandığımız bir ulaşım aracı haline gelmesi, bunun yaşadığımız çevreye, doğaya, insan ve toplum sağlığına olan önemli bir katkısı bulunmaktadır. Doğa dostu bisikleti kullanarak, ülkemizde spor ile turizmi birleştirmek, doğanın ve kültürün korunmasını sağlamak, bisiklet kullanımın geliştirilmesi, toplum içinde yaygınlaştırılmasını hedefler.

Karabük Valiliği ve Yenice Kaymakamlığı tarafından oluşturulan “Yenice Ormanları Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları” Yenice ilçesi ve ormanlarla ilgili bilgilerin yanı sıra, rotaların detaylı anlatımlarını, GPS koordinatlarını ve ayrıntılı haritaları barındırır. 210 kilometre boyunca işaretlenen yol üzerindeki 21 parkur, alternatif güzergahlarla birlikte toplam 396 kilometreye ulaşır. Doğal alanlar ve yaban hayatı değerlerine bağlı olarak geliştirilen ve doğa sporlarına imkân veren bu rotalar için uzun mesafeli aktivite rotaları da denebilir.  Yürüyüş, tırmanış, bisiklet, atçılık, kano ve rafting gibi doğa aktiviteleri bu rotalardaki ana temalar olarak belirlenmektedir.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!