Bizimle iletişime geçin

Haberler

TORKU ŞEKERSPOR’UN BAŞARILI BİSİKLETÇİSİ IVAN BALYKIN İLE AZERBAYCAN TURU’NDA KONUŞTUK

Fotoğraf: Oran Kelly | Eibhir.com

Bakü, Azerbaycan – Rus bisikletçi, Bergamo’ya evim diyor olabilir ama, eski Junior pist bisikleti şampiyonu, 26 yaşındaki Ivan Balykin, Torku Şekerspor’un bir parçası olmaktan son derece mutlu görünüyor.

UCI 2.1 seviyesinde koşulan Tour d’Azerbaïdjan’ın ikinci etabı öncesi Cyclist Türkiye’ye konuşan Balykin “Takıma katıldığım için çok mutluyum” dedi. “Sezon başında Torku ile Fas’ta etap kazanabildiğim için de ayrıca çok mutluyum ve iyi bir takımın parçası olduğumu hissediyorum” diye de ekledi.

“Azerbaycan Turu için daha da motive geldim, çünkü bu yarışı çok seviyorum ve sprinterimiz Ahmet Örken’e etap kazandırmak istiyoruz.”

12 yaşında doğduğu şehirden Naberezhnye Chelny’den İtalya’ya taşınan ve orada pist bisikletine başlayan Balykin, kendini klasikçi bir bisikletçi olarak tanımlıyor ve geçmiş Pro Continental takım deneyimlerindeki tecrübelerini Torku’ya aktarmaya hazır olduğunu söylüyor.

“14 yıldır yarışıyorum” diye sözlerine başlıyor, 2008 İtalya Junior Madison ve takım takip şampiyonu. “Geçtiğimiz yıl İtalya’da bir kıta takımında yarışıyordum (GM Europe Ovini), fakat burada daha iyi bir sportif direktörümüz var ve sürekli daha iyisini yapmaya çalışarak, Avrupa’daki rakiplerimizle rekabet edebilecek seviyeye geliyoruz.”

Balykin ayrıca yeni takımındaki en büyük farklılıkları da şöyle açıklıyor: “Türk bisikletçilerle sürmek büyük bir keyif. Biraz farklı bir kültür, burada herkes Müslüman ve geleneklerine son derece bağlılar ama ben Ortodoks’um. Yani evet, çok farklı.”

“Ayrıca iki yıl profesyonel peloton deneyimim de var (RusVelo, 2014-2015), ve bu deneyimi takım arkadaşlarıma aktarıp, hep birlikte olabilecek en iyi seviyeye gelmek istiyoruz.”

2014 Baltic Chain Tour etap galibi, Azerbaycan’dan sonra 1-4 Haziran’da koşulacak Tour of Ankara ve ardından gelecek ülke şampiyonasını kendine hedef olarak koymuş.

“Buraya etap kazanmak için ve Ankara Turu’na hazırlık için geldik” diyor. “Bunun ardından ulusal şampiyonamız var ve daha önce de söylediğim gibi, hedefim Torku takımını ve tabii ki kendimi, potansiyelimizin en üstüne çıkarmak olacak.”

 

Cyclist Türkiye yazarı Aaron S. Lee, Eurosport ve VeloNews için profesyonel bisiklet ve triathlon dünyasından köşe haberleri de hazırlamaktadır.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

AÇ KARNINA BİSİKLET SÜRMEK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR MI?

Editoryal

ANTRENMAN ROTASI: ÇAVUŞBAŞI – ÇEKMEKÖY

Editoryal

GIRO D’ITALIA 2019: ETAP REHBERİ

Haberler

GLUTENSİZ BESLENMEK PERFORMANSINIZI ARTIRIR MI?

Editoryal

Reklam
Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!