Bizimle iletişime geçin

Haberler

MİCHAL KWİATKOWSKİ TOUR OF FLANDERS’E BİLENİYOR

Milan – San Remo’da Sagan’ı sprint finişinde yenen Kwiatkowski, ardından Tour de France’ın dağlık etaplarında Chris Froome’un en büyük yardımcılarından biri oldu. Çok yönlülüğünü ispatlayan Polonyalının hedefinde bu sefer pave taşlı yollar var.

2017’de elde ettiğin başarılar;

2017’de en büyük kazancım sezon boyu yarışma şansı bulmam oldu. Benim için en önemli olan şey, tüm katıldığım yarışlarda en üst seviyede mücadele etmek ve her yarışta kazanmak için start almaktı. Bu sayede Strade Bianche, Milan-San Remo ve San Sebastian yarışlarında zafere uzandım. 2017’nin en unutulmaz anlarından bir diğeri ise Fransa Turu’nda yarış koşmamdı. Daha önce 21 etabın tamamını bitirebileceğimden bile emin olamıyordum. Chris (Froome)’a kazandığı zaferde yardımcı olduğum için çok mutluyum. Tüm bu tecrübeler benim için bu sezon koşacağım Büyük Turlar ve Klasikler’de kendimi geliştirmemi sağlayacak.

 

2018’den beklentilerin;

Gelecek sezon en büyük hedefim kendimi geliştirmek. Elbette 2017’de aldığım sonuçları tekrar edebilmek bile zor olacak. Ama hem antrenmanlarda hem yarışlarda daha iyisini yapmak için mücadeleye hep devam ediyorum. Kazandığım tecrübeleri taktiksel olarak daha iyi iş çıkarmak için kullanacağım. Umuyorum 2018’de geçen yıldan daha çok zafer kazanırım. Eğer yarış takvimime bakacak olursak geçen yılki ile aynı yarışlara katılacağımı görüyoruz. Tabii ki öncelikle hedefimde Liege-Bastogne-Liege’i kazanmak var. Bu kariyerimde henüz kazanamadığım bir yarış. Öncelikli hedeflerim ise Strade-Bianche, Milan San Remo’yı tekrar kazanmak var. Umuyorum pave taşlara geri dönebilirim, eğer şans bulursam Tour of Flanders’i kazanmaya çalışacağım. Böylece sezonun ilk yarısı kapanacak ve Fransa Turu’na odaklanacağız. Fransa Turu’nda üst üste ikinci kez yer almayı çok istiyorum. Sonrasında ise Vuelta ve Avusturya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda koşmayı umuyorum.

Tour of Flanders senin için neden önemli?

Sadece orada yarışmayı çok özlediğimi belirtmeliyim. Klasikler benim için saf yarış tutkusu ve Tour of Flanders benim için harika bir yarış. Daha önce de Flanders’ta yarışmıştım hatta 2016’da Team Sky’ın Flanders takımında da yer almıştım. Bir hafta öncesinde Harelbeke’de zafere ulaşmış ve Flanders için favorilerden biri olarak gösterilmiştim. Orada ne olursa olsun, Gianni Moscon ve Ian Stannard ve yer alacak diğer takım arkadaşlarım kimler olursa olsun biz her zaman favorilerden biri olmaya devam edeceğiz ve kazananlar arasında olacağız. Bu neden o yarışta olmak istediğimi açıklamaya yeter ve ben zaferin bir parçası olmayı arzuluyorum.

2018 Fransa Turu parkuru hakkında ne düşünüyorsun?

2018 parkurunda küçük değişimler toplandığında büyük farklar yaratıyor. Zamana karşı bisikletlerimize ihtiyacımız olacak. Vuelta 2016’da zamana karşı yarışını takımımla berabere kazanmıştık ve ben bunu Fransa Turu’nda da başaracağımızı düşünüyorum. Pave taşları sevdiğimi söylemiştim ve Fransa’da karşımıza bu tip parkurun eklenmesi yine sevindirici benim açımdan. 65km’lik kısa parkur ise oldukça zor bir etap olacak. Fransa Turu her zaman zor bir yarış ve öyle de olacak şu an için yapmamız gereken oraya hazır gitmek için çalışmak.

Team Sky hakkında neler söyleyebilirsin?

Takım beni inanılmaz destekliyor. Bu büyük yarışları nasıl kazandığımı açıklıyor. Team Sky’da yarışmaktan çok mutluyum ve takım arkadaşlarımı seviyorum. Sizi asla yarı yolda bırakmıyorlar ve siz de onları yarı yolda bırakmamak için motive oluyorsunuz. Takımımla kontratımı yenilediğimde bu benim için çok önemliydi ve üç yıllık anlaşma yaparak sözleşmemi uzatabildiğim için çok mutluyum. Bu sayede uzun vadeli planlar yapabiliyorum ve bu çok önemli bir şey. Çünkü önümüzdeki üç yılda hangi yarışlara katılacağınızı bilmek size doğru antrenmanı yapmanız için fırsat sunuyor.v

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!