Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOUR OF ANTALYA’DA İLK GÜNÜN GALİBİ MATTEO MOSCHETTİ

Moschetti, “Mükemmel bir yarış oldu. Türkiye’ye ilk gelişim ama düzenlenen yarıştan çok memnun olduğumu söyleyebilirim. İlk kez geliyorum. Ne güzel ülke, ne güzel organizasyon” dedi.

 

Moschetti şunları da söyledi: “Çok zor bir yarıştı. Önceleri hava yağmurluydu ve haliyle zorlandık. 30-40 kilometre bu zorlukta devam ettik. İyice ısındıktan sonra yavaş yavaş yerimizi almaya başladık. Ben de finişe kadar grup içinde ve takım arkadaşlarımla yaptığım dayanışma sonucu iyi yer tuttum. Özellikle son dönemeçte iyi pozisyon yakaladık. Son 300 metre artık finiş için hazırdım ve bastım. Jakup Marecko beni çok zorladı. Yarışın sonuna kadarda zorlayacaktır.”

 

BURAYA KAZANMAYA GELDİK

 

Moschetti, etabın diğer bölümlerini şu biçimde aktardı: “İlk tırmanış biraz zordu. Zaten ben ve arkadaşlarım fazla yokuş sevmiyoruz. Yine de üstesinden geldik. Diğer rakibimiz olan Triestina yarışı domine etti. Çünkü en iyi sprinterler oradaydı. Çok mutluyum, takım iyi iş çıkardı. Burada ilk senem. Şimdi çok mutluyum. Genel klasman birinciliği için zaman henüz kısa. Daha çok yol var, bakacağız. Ama bizde iyi sprinterler var. Yarışı takım halinde kazanabilme gücümüz var. Bunu söyleyebilirim. Üçüncü ve son etapta yüksek şansımız var. Türkiye’ye ilk kez geliyorum. Çok iyi organizasyon, çok iyi bir yarış ve fevkalade bir ilgi var. Görülecek bir yer burası. Sporcular da mükemmel.”

 

ÖDÜLLER VE MAYOLAR

 

Tour Of Antalya’nın Korkuteli etabından sonra düzenlenen ödül töreninde ise şu isimler hazır bulundu.

 

Etabın ilk üçe giren sporculardan Matteo Moschetti, Jakup Marecko, ve Konrad Gessner’in ödüllerini Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş verdi.

 

Genel Ferdi Klasman Birincisi Matteo Moschetti’ye mayosunu ve ödülünü Akra-Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut takdim etti.

 

Sarı Mayonun sahibi olan (Sprint) Matteo Moschetti’ye Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr Burhanettin Hacıcaferoğlu giydirdi.

 

Dağların Kralı mayosunu (Tırmanış-Turuncu) Daniel Lehner’e mayosunu Antalya İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar taktim etti.

 

Yenilenebilir Enerji temasında olan yeşil mayoyu da Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, Georg Zimmermann’a giydirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!