Bizimle iletişime geçin

Haberler

GIRO D’ITALIA İÇİN LOJİSTİK OPERASYON BAŞLADI

101’inci Giro d’Italia Cuma günü Kudüs’te başlayacak 9.7 kilometrelik bireysel zamana karşı ile start alacak. Ancak Avrupa’nın dışında başlayacak ilk Büyük Tur için lojistik operasyon Pazartesi günü, Boeing 747 kargo uçağının taşıdığı 22 takımın ekipman ve bisikletleriyle çoktan başladı.

La Gazzetta dello Sport ‘a göre, her takım 880 bisiklet ve 2700 jantın yer aldığı bir ton ağırlığındaki bisiklet ve ekipmanı İsrail’e götürecek. Bu da 175 bisikletçinin muhtemelen en fazla beş bisiklete sahip olacağı (üç yol bisikleti ve ikisi zamana karşı bisikleti) anlamına geliyor. Ekipler ayrıca, mekanik alet ve ekipmanlarını, masaj masalarını, ekstra kıyafetlerini, yedek parçaları ve hatta turbo trainerları ile yarış öncesi ve sonrası yiyecek ve içeceklerini de taşıyacaklar.

Geriye kalan malzemelerin tamamı ise İsrail’deki kaynaklardan giderilecek. İsrail’de takımlara mekanikerler için bir minibüs, ekipmanlar için tır ve her bir takım için dört takım aracı sağlanacak. Ekipler Boeing 747 kargo uçağının 134 tonluk kapasitesinin yarısını kullanacak, uçak kapasitesinin geri kalanı ise RCS Sport’un ihtiyaçları ve diğer ekipmanlar ile doldurulacak.

Sıkı güvenlik önlemleri sebebiyle tüm ekipmanlar uçağa yüklenmeden önce x-rayli cihazlardan geçirildi. Bu kapsamda takımlara zincir yağları, bisikletleri yıkamak için özel sıvılar veya tubuler lastikleri tekerleklere yapıştırmak için gerekli olan yapıştırıcılar da dahil olmak üzere sıvıların taşınmasına izin verilmedi. Bu yüzden her takım çok sayıda jantı İsrail’e getirdi.

Gelecek pazar günü, İtalya Bisiklet Turu’nun 18 etabı için ekipmanlar, yarış karavanları, takım araçları ve bisikletler İsrail’den Sicilya’ya tekrardan taşınacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!