Bizimle iletişime geçin

Haberler

ARGON 18 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA İKİNCİ GÜN

Argon 18 sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ikinci güne girilirken, Cyclist Türkiye Türk bisikletinin gelecek vadeden iki sprinteriyle konuşuyor

OĞUZHAN TİRYAKİ

undefined

Geçtiğimiz yıl yine Sakarya’da koşulan yarışta Oğuzhan Tiryaki, Salcano-Cappadochia adına bitiş çizgisine Onur Balkan’ın ardından ikinci sırada gelmişti

Sezonun şu ana kadarki bölümü? 2018 sezonu açıkçası benim için baya yoğun bir tempoda geçiyor, sezon açıldıktan bu yana katıldığım 2.2 turlar bana hedef yarışımız olan Türkiye şampiyonası için güzel bir hazırlık süreci oldu.

Şampiyona parkuru? Yarış parkurunda daha önceden antrenman yapma şansım olduğu için şanslıyım ve parkuru değerlendirmek gerekirse ilk bölümlerinde yandan ve ön bölümden gelecek aşırı rüzgarlar bekliyoruz. Bu nedenle yokuşa gelmeden önce düzlükte baya yıpranacağız. Yarışın finişi zirvede olduğu için yokuşa yorgun bir şekilde geleceğiz. Burada kritik nokta, düz bölümde kimin kendini daha iyi koruyup, taze bir şekilde finişe gelmek. Bunu kim daha iyi başarırsa, yarışı kazanacaktır.

Geçtiğimiz yıl? Geçen sene elde ettiğim derecenin ardından tam bir sene geçti ve bir Türkiye şampiyonasına daha geldik. Tabii ki yarışa katılan tüm sporcular gibi ben de şampiyonluğu elde etmek istiyorum; fakat bu sporun takım çalışması olduğunu unutmamalıyız. Takım olarak en iyi stratejiyi sergileyerek elimizden geleni yapacağız, bu strateji de bana düşen görevi yerine getirmek için yarışacağım ve sonunda da yarışı galibiyetle taçlandırabilirsem, ileriki spor hayatım boyunca büyük bir motivasyon olacaktır benim için. Eğer o kişi ben olamayacaksam, takımdan birinin çizgiyi ilk geçmesi için birbirimize yardım edeceğiz.

Her ne kadar üzerinden bir sene geçse de halen yarışı dün gibi hatırlıyorum.  Bu da beni bu sene için motive ediyor. Geçen sene daha düz bir parkurdu ve benim fiziksel özelliklerime daha uygundu, bunun yanında takımımı da iyi bir şekilde organize edince derece kaçınılmaz oldu. O gün çok heyecanlanmıştım, derecenin bana verdiği özgüven neredeyse bir sezon boyunca bana yetti diyebilirim; fakat tek bir derece ile her şey bitmiş değil, bu sene ve önümüzdeki senelerde şampiyonluk formasını kazanmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım her zaman.

undefined

Hedef? Elitler kategorisinde ikinci senem, daha yolun başında sayılırım fakat bu benim için bir teselli sayılmıyor, ne olursa olsun yine de sonuna kadar savaşıp, formayı kazanmak öncelikli hedefim olacak. Ve eğer hedefime ulaşırsam, hiç olmadığım kadar mutlu olurum ve hedeflerim doğrultusunda daha özgüvenli, azimli ve emin adımlarla ilerlemek için bir sebebim ve gurur kaynağım olmuş olur. Tüm sporcuların hayali gibi Türkiye’nin en iyisi olmak benim için büyük bir manevi yere sahip, emeğimin karşılığı tüm fedakarlıkların bir ödülü olarak bu unvanı kazanmak istiyorum; inşallah ilerleyen zamanlarda şampiyonluğumun değerlendirmesini yapmak için tekrar bir araya geliriz.

BATUHAN ÖZGÜR

undefined

Hazırlık süreci? Bu sefer kamp yerine şampiyonaya çok yakın tarihlerde güzel yarışlara katılarak hazırlık yaptım. Bunları geriye doğru; 18. Akdeniz oyunları, Konya Mevlana Turu, Sırbistan ve Romanya’daki tek günlük ve etaplı yarışlar olarak sıralayabilirim.

Organizasyon? Organizasyonun güzel olmasını umuyorum, sonuçta Türkiye şampiyonası ve en iyi şekilde yapılacağından şüphem yok.

Parkur? Yarış parkurunun ilk başları düz ama son bölümünde yarışın kaderinin belli olacağı tatlı yokuş olarak adlandırılan bir eğim var. Yolun sonunda hafifçe indikten sonra ise finiş olacak.

Küçük gruplar halinde finişe gelinecektir ve önde kalma mücadelesi içinde geçen bir yarış olacaktır diye tahmin ediyorum.

undefined

Hedef? Öncelikli hedefim takımımdan birinin Türkiye şampiyonluğunu kazanması olacak ama tabii ki pozisyonum uyarsa, şampiyonluk için ben de mücadelemi vereceğim.

Yokuş bana uygun olmadığı için öncesinde kaçış yapıp, grubun önünde başlamayı deneyebilirim. Böylece hem takımın yorulmamasını sağlar, hem de kendime şans vermiş olurum.

Olası şampiyonluk? Bu sene mayoyu kazanmamın seneye olimpiyat puanı toplamam için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Her yarışa katılmak ve planların benim üstüme yapılması gibi mayonun bazı getirileri de olacaktır. Geçen sene 4.’lük aldığım şampiyonada bu sene neden şampiyonluk olmasın.

İkinci günün programı: 

4 TEMMUZ 2018 (ÇARŞAMBA) Yol Yarışı

Yer : KARAMAN – SAKARYA VALİLİĞİ ÖNÜ  ( 1 TUR 8.60 )

09:00  MASTERLAR             :  7 TUR  toplam: 60.20

09:05 BÜYÜK BAYANLAR    :  7 TUR toplam : 60.20

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!