Bizimle iletişime geçin

Haberler

TOM DUMOULIN FRANSA TURU’NDA

Fransa Turu’nun 105. edisyonu 7 Temmuz günü Fransa’nın Vendée bölgesinde start alacak. 3 haftalık yarışta toplam 3229km koşulacak. Geçen yıl beklentileri aşan Team Sunweb takımı, etap galibiyetlerinin yanında Puan ve Dağların Kralı klasmanında da ipi önde göğüslemişti.

Bu yıl takıma liderlik edecek isim ise genel klasman iddialısı Tom Dumoulin. Geçtiğimiz yıl İtalya Turu şampiyonu ve bu yıl aynı yarışın ikincisi Tom Dumoulin, bu yıl Team Sunweb’in Fransa Turu’nda sarı mayo umudu olacak.

“Fransa Turu’nda daha önce hiç genel klasmana odaklanmamıştık. Bu bizim için yepyeni bir deneyim olacak.” diyen Team Sunweb takım direktörü Tomm Veelers sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl sonuç hedeflemeden Tom ile sarı mayo şansımızı deneyeceğiz, buradaki tecrübelerimizle hedefimizi gelecek yıllarda yakalamayı düşünüyoruz. Etap parkurları heyecanlı bir yarış ortaya koyacak şekilde mükemmel olarak tasarlanmış. Bu yıl hedefimiz olan İtalya Turu’nda podyum görme hedefini gerçekleştirmiş bir takım olarak Fransa Turu’na motive olmuş durumdayız ve bu yılın bize neler getireceğini bekliyoruz.”

Dumoulin, üç hafta boyunca Fransa Turu’nda takımdaki güçlü isimlerin desteğini alacak. Her ne kadar takımın en önemli isimlerinden Wilco Kelderman Hollanda Ulusal Yol Yarışı’nda geçirdiği kazadan sonra Fransa Turu listesinden çıkarılsa da yerini bu yıl Fransa Turu’nu 10. kez koşacak olan tecrübeli isim Laurens ten Dam dolduracak.

Dumoulin’e yarışta eşlik edecek diğer isimler ise dağ etaplarında Amerikalı Chad Haga, Danimarkalı Soren Kragh Andersen ve Alman Simon Geschke, düz etaplarda ise Belçikalı Edward Theuns ve Avustralyalı Michael Matthews olacak.

Veelers takımı şöyle yorumladı: “Tour için elimizdeki en güçlü takımı kullanmayı istedik. Wilco’nun omzundan yeniden sakatlanması bizim açımızdan dağ ve zamana karşı etaplarda büyük bir kayıp yaratmasına yol açtı ancak onun yerine Laurens ten Dam geçecek ve onun Fransa Turu tecrübeleri bizim için çok değerli. Öncelikli olarak takımdaki herkesin ilk hedefinde Tom’u her etapta kollamak olacak.”

Dumoulin ve takım arkadaşları TCR Advanced Sl ve Propel Advanced SL Disc model Giant bisikletlerle yol etaplarında boy gösterecek ve 3. ile 20. etaplarda takım ve bireysel zamana karşı etaplarında Trinity Advanced Pro TT bisikleti kullancaklar. Tüm modellerde Giant Contact SLR sele ve Giant Contact SLR tamamlayıcı kitler kullanıldı. Takım ayrıca bazı etaplarda prototip olarak üretilen Giant tekerleri ile yarışacaklar. Bisiklet dışında takım, yol etaplarında hafif Rev, aero Pursuit Giant kasklar kullanırlen, zaman karşılarda ise Rİvell TT modelini tercih edecekler. Bir sürpriz de yine bazı etaplar için tasarlanmış prototip Giant ayakkabılar ile pedal çevirecekler.

İşte Team Sunweb’in 2018 Fransa Turu takım kadrosu;

Søren Kragh Andersen (DEN)

Nikias Arndt (GER)

Tom Dumoulin (NED)

Simon Geschke (GER)

Chad Haga (USA)

Michael Matthews (AUS)

Laurens ten Dam (NED)

Edward Theuns (BEL)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

AÇ KARNINA BİSİKLET SÜRMEK YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR MI?

Editoryal

ANTRENMAN ROTASI: ÇAVUŞBAŞI – ÇEKMEKÖY

Editoryal

GIRO D’ITALIA 2019: ETAP REHBERİ

Haberler

GLUTENSİZ BESLENMEK PERFORMANSINIZI ARTIRIR MI?

Editoryal

Reklam
Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!