Bizimle iletişime geçin

Haberler

BRANKO FILIP İLE TORKU ŞEKERSPOR’UN YOLLARI AYRILDI

Ülkemizin tek kıta takımı Torku Şekerspor, son iki buçuk sezondur takımı emanet ettiği Sloven çalıştırıcı Branko Filip ile yol ayrımında. 43 yaşındaki deneyimli antrenörün gelecek sezon Slovenya’nın köklü kıta takımı Adria Mobil’in başına geçmesi bekleniyor.

Özellikle 2017 sezonunda Branko Filip yönetiminde Torku Şekerspor yurt içi ve yurt dışı yarışlarda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine toplamıştı. Başarılı geçen sezonun ardından takımın iki önemli ismi Ahmet Örken (Israel Cycling Academy) ve Luca Chirico (Androni-Sidermec) Pro-Continental takımlara transfer olmuştu.

undefined

Takımın başına 2016 sezonunun ortalarında getirilen Sloven antrenör, katıldığı ilk yarış Tour of Mersin’de, Nazım Bakırcı ile genel klasman şampiyonluğu yaşadı. Branko Filip özellikle takıma transfer ettiği genç ve yetenekli yabancı sporcularla dikkat çekiyordu.

Branko Filip’in üstünde durduğu konulardan biri de, genç Türk bisikletçilere şans verilmesiydi. Branko döneminde Torku Şekerspor Batuhan Özgür, Ahmet Örencik, Fethi Acar ve Onur Balkan gibi Türk bisikletinin gelecek vadeden isimlerini kadrosuna kattı. Türk bisikletçilerine güvendiğini her fırsatta dile getiren Branko Filip, Batuhan Özgür’ün UCI kamp merkezinde çalışmalar yapmasında önemli bir rol oynadı.

Geçtiğimiz sezon 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda milli takımın başında görev yapan Branko Filip’in 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda da milli takımın başında olması bekleniyordu.   

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!