Bizimle iletişime geçin

Haberler

İNCELEME: TUR 1.ETAP – KONYA/KONYA

Rota

Güzergâh, yıldan yıla farklılık gösterse de, son sezonlara hakim yapı bu yıl da korunuyor. Ancak bir farkla. Alanya ve İstanbul arasında tatil cenneti kıyı şeridi boyunca bir yolculuğa dayanan yarış, bu yıl ilk defa Konya’dan start alıyor. Bu yıl yine aynı yöne doğru seyahat edilecek. Ancak bu sefer sahil şeridinden bir başlangıç yerine Konya’da daha yeni bir rotaya sahibiz. Türkiye Turu Konya’yı en son 2016 yılında ziyaret etti ve etap yan rüzgarlar nedeniyle oldukça dramatik bir sona sahne oldu.

Bu sene Konya etabı yalnızca 148,4 kilometre. Konya’da hem başlangıç ​​hem de bitişin yapılacağı TUR’un ilk günü oldukça kısa bir açılış etabına sahip. İlk gün güzergahı İki farklı bölüme ayrılabilir. Nötr bölgede şehrin güneybatı eteklerine kısa bir yolculuktan sonra yarış bitiş çizgisinden ilk geçişten kısa bir süre sonra başlayacak. Burada düz araziden önce kuzeydoğuya ve ardından kuzeybatıya kadar en kuzey noktaya doğru ilerliyoruz. 35,2.lm’den sonra Konya’ya geri gitmek için düz yolda güneye doğru dönerek yolumuza devam ediyoruz.

Neredeyse 50km sonra, bitiş çizgisinden geçmeden önce ikinci ve büyük yuvarlağı çizerek, Konya’ya dönüyoruz. Yüzümüzü şehrin batısına dönüyoruz. Dolayısıyla yol koşulu artık dağlık. Aynı zamanda, batıya doğru 60.4.km’de kategori 2 bir yükselişe (9 km,% 4.1) tırmanıyoruz. Bundan sonra, beslenme bölgesini etrafındaki yarışın en yüksek ve en batı noktasına doğru yükselmeye devam etmeden önce,% 3.25km uzunluğunda, eğimi %3 civarında kategorize edilmemiş bir artışa geçiyoruz.

Buradan,güney ve güney doğuya dönerek günümüzün son meydan okumasına doğru hafif bir yokuş aşağı inişle gidiyoruz. Kategori 3 tırmanış, 2km’nin üzerinde ve % 5,7 eğimli. Daha sonra yokuş aşağı yolu takip ediyoruz,. Doğu ve kuzey doğuya doğru son 20km’nin düz olduğu Konya’ya doğru uzanıyoruz. Döner kavşaktan sağa dönünce, şehrin eteklerinde, 137,5’inci kilometreye yerleştirilen Türk Güzellik Sprinti kapısı var. Son 3 kilometre genellikle düz ancak 2 kilometrede, 900 metrede ve ardından 600 metrede keskin üç viraj mevcut.

Konya, en son 2016 yılında ziyaret edildi. Etabı André Greipel sadece 8 kişilik bir gruptan kazanırKen, Alberto Cecchin ikinci ve Kris Boeckmans üçüncü oldu.

undefined

undefined

Hava

İki yıl önce Konya’da sona eren etap oldukça etkili yanal rüzgarlara sahipti. Ancak aynı durum bu yıl gerçekleşmeyecek. Salı günü Konya bisikletçilere yumuşak yüzünü gösterecek. Açık hava ve 24 derece sıcaklık. Yalnızca kuzey doğundan hafif bir esinti olacak. Konya’ya dönüşte ise rüzgar arkadan esecek. Son kilometrelerde kafa rüzgarı bekleniyor.

Favoriler

* Fernando Gaviria

** Sam Bennett, John Degenkolb

*** Edward Theuns, Simone Consonni, Jempy Drucker

**** Szymon Sajnok, Luca Pacioni, Justin Jules, Ahmet Orken, Nathan Hass
***** Brenton Jones, Ivan Garcia, Alexander Porsev, Enrique Sanz

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!