Bizimle iletişime geçin

Haberler

SIMONE CONSONNI: TUR’DA ETAP KAZANMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Cyclist Türkiye: Öncelikle sezonun şu ana kadarki bölümü sizin için nasıl geçti?

Simone Consonni: Güzel yarışlar koştum, daha da iyi sonuçlar alabilirdim ama profesyoneller arasında birkaç galibiyet aldım. Dolayısıyla buzu kırmış oldum.

CT: Bu sene koşulacak 6 etaptan 5’inin sprint finişiyle bitmesi bekleniyor. Ancak geçen seneyle kıyaslarsak daha zorlu rakipler var. Siz şansınızı nasıl görüyorsunuz ve hedefleriniz neler?

SC: Geçtiğimiz sene de Türkiye’de yarışmış ve iki etapta podyuma çıktmıştım. Dolayısıyla hedefimiz daha iyisini yapmak.

CT: Geçtiğimiz sene de sprint etapları yoğunluktaydı ama sona gelmek hiçbirinde kolay değildi. Bu nedenle güzel bir sonuç elde etmek için fazlasıyla terleyeceğiz.

SC: Geçmişte birçok İtalyan sprinter Türkiye Turu’nda etap galibiyetleri aldı. Örneğin Elia Viviani kariyerinin ilk profesyonel galibiyetini Türkiye’de aldı. Burada bir etap kazanmak sizin için ne ifade ederdi?

SC: Elia’yı çok iyi tanıyorum, çok iyi bir arkadaşım. Pist bisikletinde de beraber antrenman yapıyoruz, onla beraber yarıştık da. Bu sene onun için altın bir sezon oldu, kendisini iyice kanıtladı. Tabi ben de Türkiye Turu’nda bir etap kazanmak için elimden geleni yapacağım. Ve belki 1-2 sene içerisinde Elia’nın yaptıklarını ben de gerçekleştirmek istiyorum.

undefined

CT: Siz kendinizi hangi sprinter tipine daha uygun görüyorsunuz?

SC: İtalya’da çok iyi sprinterler var; Viviani,Jakup Mareczko ve Giaccomo Nizzolo gibi. Ben de takımım sayesinde kendi alanımı fethetmeye çalışıyorum. Sonuç olarak onlar kadar pyatlaıcı değilim ama sprint mesafesinin uzadığı sonlarda daha fazla şansım oluyor. Karakteristik olarak uzun mesafe sprint atmaya daha yatkınım.

CT: Az önce pist bisikletinden bahsettiniz, İtalya olarak Tokyo 2020 için bir hedefiniz var mı?

SC: Rio Olimpiyatlarına takım olarak katıldık. 2020’de ise takım olarak gelebileceğimiz en iyi seviyeye gelmek için çalışıyoruz. Dolayısıyla Tokyo bizim için büyük bir hedef.

CT: Çocukluğunuzdan itibaren kazanmayı hayal ettiğiniz bir yarış var mı?

SC: Çocukluğumdan beri hayal ettiğim bir yarış yok aslında ama Giro’d Italia’da yer almak benim için çok güzel olurdu. Özellikle taraftarların desteği büyük bir motivasyon kaynağı. Giro’da etap kazanmak çok zordur ama orada bir etap kazanmak gayet güzel olurdu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!