Bizimle iletişime geçin

Haberler

SALCANO SAKARYA BB TAKIMI YENİ PROJE VE TRANSFERLERİNİ TANITTI

Çarşamba günü Sakarya Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamayla bir süredir dillendiren Salcano-Sakarya takımının Kıta seviyeye yükseleceği haberleri resmiyet kazandı. Açıklamada: “Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı Dünya Bisiklet Birliği’ne yaptığı Continental Team başvurusu ile kıta takımı olma statüsü kazandı. Türkiye’de ikinci kez bir takımın aldığı bu statü ile Salcano Sakarya Büyükşehir Bisiklet takımı dünyanın tüm prestijli organizasyonlarında yer alma şansını elde edecek” ifadelerine yer verildi.

İfadenin bir bölümünde ise Continental seviyeye yükselen takımın yeni transferleri basın ile paylaşıldı. Yeni sezonda Salcano-Sakarya BB takımı, Torku Şekerspor’un dört önemli ismi Feritcan Şamlı, Ahmet Akdilek, Onur Balkan ve Muhammet Atalay ile sözleşme imzaladı. Cyclist Türkiye, Salcano-Sakarya BB renklerine bağlanan dört ismin görüşlerini dinledi.

Onur Balkan: Yeni bir takım ve yeni hedefler beni bekliyor. Önemli başarılara imza attığım Brisaspor ve Torku Şekerspor takımlarının ardından yeni sezonda Salcano-Sakarya BB takımında yer alacağım. Ve önceki takımlarımda nasıl özveri ile çalıştıysam, şimdiki takımımda da aynı özveri ile çalışarark, daha da büyük başarılara imza atmak için kendimi geliştireceğim.

Ahmet Akdilek: Bizlere taze bir kan gerekiyordu, onu da Salcano-Sakarya BB takımında bulduk. Bu transferin hem Torku için hem de bizim için daha iyi olacağına inanıyorum.

Muhammet Atalay: Büyüdüğüm, çocukluğumun geçtiği takımdan ayrılmak benim adıma farklı bir deneyim olacak. Bu ayrılığı isteyerek ve mutlu bir şekilde yapsam da içimde biraz burukluk var. Keşke Torku son iki yılda bize yaşattığı sıkıntıları hiç yaşatmamış olsaydı.

2019 sezonunda Salcano-Sakarya BB takımına geçeceğim için mutlu ve heyecanlıyım. Takım olarak kadromuz son derece güçlü ve inanıyorum ki 2019 yılında hem Sakarya’yı hem de ülkemizi iyi yerlere taşıyacağız.

Transfer sürecinde en kolayı ayrılık kararını almaktı. Çünkü iki yıldır manevi yönden büyük sıkıntılara göğüs gerdik. Geçen sezon başından bir takım kurulmuş olsaydı, geçen sene de birçok kişi ayrılmış olurdu. Takımda bir huzursuzluk vardı.

Feritcan Şamlı: Yeni bir kan lazımdı, biz de bunu gerçekleştirdik. Sporcu arkadaşlarımla 10 yıldır iç içeyim, doğal olarak Salcano-Sakarya BB’de, sil baştan bir takım ruhu oluşturmaya gerek kalmadı. Bundan sonra önümüzdeki büyük başarılara imza atmak için heyecanla bekliyoruz.

Torku’dan ayrılmak illaki kolay olmadı, ancak daha iyi şeyler yapmak istiyorsan bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Mesela takım, hiç kimse bir takımda kalıcı değildir.  

Continental Team başvurusu ile Kıta takımı statüsü kazanan Salcano Sakarya Büyükşehir Bisiklet Takımı kadrosu ise yeni sezonda şu şekilde olacak;

Ahmet ÖRKEN

Mustafa SAYAR

Halil İbrahim DOĞAN

Oğuzhan TİRYAKİ

Enes Talha AY

Onur TURGUT

Onur BALKAN

Feritcan ŞAMLI

Muhammet ATALAY

Ahmet AKDİLEK

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!