Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE TURU KÖKLERİNE DÖNÜYOR

Fotoğraf: Tarık Gül

Genelde güney sahil kesimini takip eden Türkiye Turu, 55’inci edisyonunda İstanbul’dan start alıp yine aynı şehirde son bulacak. Yarış Marmara Denizi etrafında bir yuvarlak çizecek. Takvimde eski yerine alınan TUR’un sıcak hava ve sayıca fazla sprint finişleri sayesinde, Giro d’Italia öncesi sprint takımlarının tercihi olması bekleniyor.   

55. TUR’un ilk etabı İstanbul’da başlayacak ve Tekirdağ’da sona erecek. Tekirdağ’dan start alacak ikinci etap ise Gelibolu yakınlarındaki Ecebat’ta son bulacak. TUR’un üçüncü gününde ise 155 kilometrelik Çanakkale – Edremit etabı koşulacak. Bursa’da son bulacak dördüncü gün, 2,500 metrelik Uludağ göz önüne alındığında, tırmanış etabı olabilir. 185km’lik Balıkesir – Bursa etabı ayrıca 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun en uzun etabı olacak. Kartepe’de son bulacak beşinci gün de zirve finişiyle sonlanması muhtemel. Sakarya’dan başlayacak TUR’un son etabı ise başladığı gibi İstanbul’da sona erecek.

Geçtiğimiz günlerde Movistar’a transfer olan İspanyol bisikletçi Eduard Prades (Euskadi Murias), 2018’in şampiyonu olmuştu. 31 yaşındaki İspanyol pedal, Alexey Lutsenko’dan (Astana) liderlik mayosunu TUR’un son günü Sultanahmet’te sprint finişiyle biten etapta ikinci olarak almıştı. Podyumun son basamağında Katusha Alpecin’in Avustralyalı bisikletçisi Nathan Haas Luttsenko’nun dört saniye gerisinde yer aldı.

Sam Bennett üç etap galibiyetiyle sprint etaplarını domine ederken, Quick-Step Floors ise Maximiliano Richeze ve Álvaro José Hodeg ile iki etap galibiyeti elde etti.

undefined

2019 Türkiye Turu etapları:

  1. Etap: İstanbul-Tekirdag (165 km)
  2. Etap: Tekirdag-Eceabat (180 km)
  3. Etap: Çanakkale-Edremit (155 km)
  4. Etap: Balıkesir-Bursa (185 km)
  5. Etap: Bursa-Kartepe (170 km)
  6. Etap: Sakarya-İstanbul (165 km)

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!