Bizimle iletişime geçin

Haberler

MORTON VE FLECHA’DAN TÜRKİYE ZİYARETİ

Geçtiğimiz sezonu Dimension-Data’da geçiren Avustralyalı bisikletçi Lachlan Morton ile Eurosport yorumcusu İspanyol eski pro Juan Antonio Flecha, Karadağ’dan Türkiye’ye uzanan “Thereabout” projesi kapsamında İstanbul’a geldi.

Bisiklet camiası ikilinin İstanbul’da olduğu haberini ise Sarper Günsal ve Berkem Ceylan’ın sosyal medya paylaşımlarından öğrendi:

undefined

Lachlan Morton’un, abisi Gus ile hayata geçirdiği “Thereabouts” projesinin temelinde profesyonel bisiklet dünyası içinde; veriler, yarışlar, kazanılan ve kaybedilen zaferlerle göz ardı edilen bisiklet sürmenin basit hazzını yeniden keşfetmek yatıyor.  

Geçtiğimiz yıl film yapımcısı Gregg Bleakney’in filme aldığı turda Lachlan ve Gus Kolombiya’yı bisiklet ile dolaşmışlardı.

Proje dahilinde düzenlenen bisiklet turlarının dördüncüsü için Lachlan Morton bu sefer Juan Antonio Flecha ile yollara düştü. Yapılan her tur sonunda ise turun hikayesinin paylaşıldığı bir belgesel film ortaya çıkıyor.   

undefined

EF Educations Frist Drapc p/b Cannondale’in Amerikalı bisikletçisi Taylor Phinney’nin de eşlik ettiği Gus ve Lachlan Morton, “Thereabouts” projesi kapsamında ilk turlarını, beş yıl önce “Bisikletin güzelliğini yeniden keşfetme” sloganıyla Port Macquarie’den Uluru’ya 2500 kilometreyi 12 günde tamamlayarak gerçekleştirmişti.

Bu yıl kariyerinde ilk defa Fransa Bisiklet Turu’nda yer alan 26 yaşındaki Lachlan Morton gelecek sene EF Education First Drapac p/b Cannondale adına yarışacak.

undefined

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Klasikler başlıyor!

Haberler

PELOTONUN 2021 MAYOLARI

Editoryal

Mazgal bisikletçinin yaralanmasına sebep oldu

Haberler

Le Samyn galibi Tim Merlier ile geçmişten bir sohbet

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!