Bizimle iletişime geçin

Haberler

İKİNCİ GÜNÜN YILDIZI HOLLANDALILAR

Fotoğraflar: Swpix

Londra’da Dünya Kupası yarışlarının ikinci günü akşam seansı tıklım tıklımdı. Çocuğunu kapan Londra Olimpiyat Parkı’nın içindeki Lee Valley VeloPark’a akın etmişti. Akşam seansında 6750 kişilik velodrom tamamen doluydu. Sadece Londra’dan değil, İngiltere’nin çeşitli şehirlerinden gelen seyirciler Britanyalı bisikletçileri bol bol destekledi seans boyunca.

Günün yarışlarına gelince, seansın ilk finali erkekler madison’daydı. Pistte 120 tur yani 30 kilometre süren bu takım yarışında ev sahibi seyircinin Fred Wright ve Matthew Walls’tan kurulu Büyük Britanya takımına 30 dakika boyunca desteği kesilmedi. Hatta akşamın en büyük tezahüratı sprintlerde Wright ve Walls için yapıldı. İrlandalı Mark Downey’nin düşmesine sebep oldukları için uyarılan ikili toplam 12 sprintten 30 puan çıkarmayı başardı.

undefined

Lee Valley VeloPark’ta düzenlenen yarışlara yoğun ilgi var

Ancak Julius Johansen ve Casper von Folsach’dan oluşan takımı toplamda daha fazla tur atarak ekstra 20 puanı alıp toplamda 46 puanla altın madalyayı kucakladılar. Danimarka, madison’da Dünya Kupası’nın ilk üç ayağını da kazanmayı başarmıştı ve son iki ayak öncesi şampiyonluğa çok yakınlar

MALEZYALI AWANG ALTINI KAÇIRDI

İkinci madalya yarışı ise erkekler keirinde yapıldı. Elemelerin ikinci turunda bu sezonki çıkışını sürdüren ve defalarca dünya şampiyonu olmuş Theo Bos’un da önünde birinci gelen Malezyalı Azizulhasni Awang finalin de gizli favorisiydi. Ancak altı turluk yarışın son turunda Awang atağını yapsa da bir diğer Hollandalı Matthijs Buchli’ye geçilmekten kurtulamadı. Berlin ayağında da üçüncü sırayı alan Awang genel klasmanda Buchli’nin ardından ikinci sıraya yükselmeyi başardı.

undefined

Madison erkekler yarışında Danimarka

MORTON BİR KEZ DAHA KAZANDI

Kadınların madalya yarışlarında ise favoriler bir kez daha kazandı. Bireysel sprintte 2018-19 Dünya Kupası’nın ilk üç ayağında da galip gelen Avustralyalı Stephanie Morton Londra’da da rakipsizdi. Çeyrek finalde Britanyalı Katy Marchant’a ve yarı finalde Ukraynalı Olena Starikova’ya hiç geçilmeyen Morton’un finaldeki rakibi ise genç Alman Emme Hinze’ydi. Morton ilk yarışta 0.031 saniye ve ikinci yarışta da 0.706 saniyelik fark yaparak rahatça altına uzandı.

Kadınlar omnium’da ise tecrübeli Hollandalı Kirsten Wild baştan sona tüm ayaklarda öndeydi. Scratch’te eline geçirdiği liderliği 116 puanla en yakın rakibi Amerikalı Jennifer Valente’nin önünde son ayak olan puan yarışına da taşıdı. Puan yarışındaki sprintlerde sadece sekiz puan almasına karşın toplam 124 puanla kürsünün en üst basamağına çıkmayı başardı. Wild bu sezon ikinci kez birinci olurken Valente ise üçüncü kez altını kaçırmış oldu.

 

2. günün sonuçları:

Madison Erkekler

1)      Danimarka (Julius Johansen – Casper von Folsach) 46 puan

2)      Büyük Britanya (Fred Wright – Matthew Walls) 30 puan

3)      İspanya (Albert Torres – Sebastian Mora) 21 puan

Keirin Erkekler

1)      Matthijs Buchli (Hollanda)

2)      Azizulhasni Awang (Malezya) + 0.033 saniye geride

3)      Theo Bos (Hollanda) 0.180 saniye geride

Bireysel Sprint Kadınlar

1)      Stephanie Morton (Avustralya)

2)      Emme Hinze (Almanya)

3)      Laurine Van Riessen (Hollanda)

Omnium Kadınlar

1)      Kirsten Wild (Hollanda) 124 puan

2)      Jennifer Valente (ABD) 118 puan

3)      Allison Beveridge (Kanada) 106 puan

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

EUROBIKE 2018

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!