Bizimle iletişime geçin

Haberler

DOPİNGE BOZUK ET BAHANESİ!

ABD Doping Ajansı, yapılan doping testinin pozitif çıkması üzerine 90 yaşındaki bisikletçi Carl Grove’un ‘master’ unvanının ve kırdığı dünya rekorunun elinden alındığını duyurdu.

Carl Grove, geçen yıl 11 Temmuz’da düzenlenen Ulusal Pist Şampiyonası’nda master sporcu olarak kırdığı dünya rekorundan sonra yapılan doping testinin pozitif çıkmasından yediği bozulmuş eti sorumlu tuttu.

ABD Doping Ajansı, Grove’un et yemeden önce 10 Temmuz’daki müsabaka sırasında da yasaklı madde testine tabii tutulduğunu ve testin negatif çıktığını açıkladı. Soruşturma sırasında ise 90 yaşındaki bisikletçinin 11 Temmuz 2018’den önce kullandığı takviye edici bir gıdanın etkili bir anti-östrojen olan klimofen adlı madde içerdiği kararına vardı.

ABD Doping Ajansı’na ait web sitesinde yapılan açıklamaya göre: “ABD Doping Ajansı tarafından Bristol’den bisiklet sporu sporcusu Carl Grove’un,  dopingle mücadele kurallarını ihlal ettiği kamuoyuna duyurulmuştur” dendi.

90 yaşındaki Grove’un, 11 Temmuz 2018 tarihindeki Master Ulusal Pist Şampiyonası’nda bir dünya rekoru kırmasından sonra vermiş olduğu idrar örneği sonucu, yasaklı madde olarak kabul edilen trenbolonunun bir metaboliti olan epitrenbolon maddesi bulunmuştur.

ABD Doping Ajansı’nın konuyla ilgili soruşturması sırasında,  Grove’a uygulanan doping testinin pozitif çıkmasının bozuk et tüketimi ile ilgili olmadığı belirtilmiştir.

11 Temmuz 2018’deki yarış öncesi ve yarış sonrası toplanan örneklere uygulanan yasaklı madde testi sonuçlarının pozitif çıkması sebebiyle yarıştan diskalifiye edilmesine karar verilmiştir.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!