Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 TDU 1. ETAP YARIŞ RAPORU

Sezon açılış yarışının ilk gününde aşırı sıcak hava etkili oldu. Etap başladıktan 1 saat sonra termometrelerin 44 dereceyi göstermesi herkesi şaşırttı.

undefined

Adelaide’nin kuzeyinden başlayarak güneyindeki Adeliade Limanı’na doğru devam eden ve sprint finishle son bulan etabın kazananı, geçtiğimiz yılın en çok zafer kazanan bisikletçisi İtalyan sprinter Elia Viviani oldu.

undefined

Yarıştan önce verdiği röportajda; “ Kendime güveniyorum ve iyi hissediyorum. Ayrıca beni destekleyen çok güçlü bir takıma da sahibim.” diyen İtalyan şampiyon, günün sonunda 2019’un ilk liderlik formasını üzerine geçiren isim oldu. Yarışın ilk sprint finishinde Caleb Ewan ve Peter Sagan ile mücadele etmesi beklenen Viviani, finishte Sunweb’ten Max Walachei ve CCC takımından Jajub Mareczko ile galibiyet savaşına girdi. Sagan ve Ewan ise sıcak hava koşulları sebebiyle beklenenin altında bir performans gösterdi.

undefined

Yarışın son 5 kilometresinde hızın ciddi şekilde artmasıyla birlikte Team Sunweb, Mitchelton-Scott ve Bahrain Merida, tempoyu belirleyen takımlar oldu. Yolun sol tarafından takımı Sunweb ile gelen Max Walscheid ile Bahrain Merida’dan Phil Bauhaus sprinti açam isimler oldu. Ancak Viviani, beklenmedik bir boşluktan geçerek hızla çizgiye ulaştı ve etabı alan isim oldu.

undefined

Max Walscheid’in 2., Jajub Mareczko’nun ise 3. Olduğu etapta, CCC’den Mareczko, en iyi genç bisikletçi mayosunun da kazananı oldu.

undefined

Viviani, yarış sonrası verdiği röportajda şunları söyledi: “Beklendiği gibi rüzgar ve sıcak hava vardı. Ancak takım olarak buna hazırlıklıydık ve her şeyi buna göre planlamıştık. Takım olarak yarışın son kilometresinde bile en iyi pozisyonda olabilmek için çabalamadık, sadece doğru alanı bulmaya çalıştık. Ben de sprint finish için kendimi saklamayı başardım ve sonunda iyi bir galibiyet geldi. İyi geçen 2018 sezonundan sonra üzerimde bir baskı hissediyordum. Açıkçası bu sonuçtan sonra rahatladım ve şimdi gayet iyi hissediyorum. Ama tabii bir sprinter her zaman daha fazla zafere açtır.

Sıcak Hava Sebebiyle 2. Etapta Değişiklik

Yarışın 149 km’lik yarınki etabında 40 derecenin üzerinde sıcaklık bekleniyor olması sebebiyle organizatörlerin ve takım temsilcilerinin ortak kararı üzerine yarış mesafesinde kesintiye gidildi. Pazartesi günü yapılan açıklama ile 149 km’lik orijinal rotanın 26.9 kilometre kısaltıldığı duyuruldu.

Yetkililer tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre, yarışın başka hiçbir etabında herhangi bir kısalma söz konusu olmayacak.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!