Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 TDU 2. ETAP YARIŞ RAPORU

Yarışın sıcak hava dolayısıyla kısaltılan 122.1 km’lik Norwood – Agnaston etabında ,son birkaç yüz metrede meydana gelen kaza, Tour Down Under’ın ikinci gününde dengeleri değiştiren olay oldu.

                      

Yarışın son 33. Km’sine kadar herhangi bir kaçış grubunun oluşmadığı ve pelotonun tek parça ilerlediği etapta, son 33 km kala Groupama-FDJ’den Matthieu Ladagnous, Mengler Tepesi inişinde solo bir atak yaparak tek başına kaçmayı başardı. Ancak son 2.8 km kala sürpriz olmayan bir şekilde yakalanan Ladagnous’dan sonra yarışın tipik bir sprint sahnesiyle son bulacağı bekleniyordu.

           undefined  

Son 500 m kala yaşanan kaza tüm beklentileri alt üst etti ve kazadan kurtulmayı başaranlar arasında bir sprint mücadelesi başladı. Pelotonun büyük bir kısmının karıştığı kazadan kurtulabilen CCC takımından Patrick Bevin, etap liderliğini alarak kariyerinin ilk World Tour galibiyetini de kazanmış oldu. Böylece Elia Viviani’yi geride bırakarak genel klasman birinciliğini de alan Patrick Bevin, Santos Ochre liderlik mayosunun da sahibi oldu.

           undefined

Etabı Bevin’in ardından ikincilikle bitiren Caleb Ewan, bu sonuçla genel klasmanda üçüncü sıraya yerleşti ve en iyi genç bisikletçi mayosunu da üzerine geçiren isim oldu. Etabı üçüncülükle bitiren isim ise Peter Sagan.

SONUÇLAR

2. Etap Sonucu:

           undefined

Genel Klasman:

          undefined

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!