Bizimle iletişime geçin

Haberler

2019 TDU 4. ETAP YARIŞ RAPORU

Unley şehrinden Stirling’e doğru bir zirve tırmanışı ile başlayan 129.2 kilometrelik 4. etap, KOM puanlarının toplandığı Corkscrew tırmanışının ardından Athelstone’a doğru teknik bir inişle sonlandı.  

            undefined

Yarışın ilk kilometrelerinde, Thomas de Gendt (Lotto-Soudal), Hermann Pernsteiner (Bahrain-Merida), Miles Scotson (Groupama-FDJ), Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Jasha Sütterlin (Movistar) ve Nicholas White (UniSA-Australia)’ın yer aldığı altı kişilik kaçış grubu oluştu. Grup ana grupla arasında beş dakikadan fark açmayı başardı ancak son 20 km kala aradaki fark, bir dakikaya kadar geriledi. 

10 km’lik Gorge Yolu inişinde Miles Scotson ile birlikte atak yapan kaçış uzmanı Thomas de Gendt, ana grupla aradaki farkı yeniden açmayı başardı. Sonrasında altılı kaçış grubu yeniden bir araya geldi.

Yarışın son 2 kilometresinde George Bennett (Jumbo-Visma), Wout POELS (Sky), Mike Woods (EF Education First) ve Richie Porte (Trek-Segafredo) ‘dan ataklar geldi ancak peloton bu dörtlüyü de yakalamayı başardı ve peloton Campbelltown’da son 2 kilometreye tek parça olarak girdi.

            undefined

Son 500 metrede genel klasmancılardan oluşan 20 kişilik grubun içinde başlayan sprint mücadelesinde finishe ilk varan isim Mitchelton-Scott takımından Daryl Impey oldu. 

           undefined

CCC’den Patrick Bevin’in ikinci, Astana’dan Luis Leon Sanchez’in üçüncü olduğu etapta, Patrick Bevin genel klasmandaki liderliğini korudu. 

Daryl Impey, aldığı etap galibiyetiyle genel klasmanda da ikinci sıraya yerleşirken, Luis Leon Sanchez, üçüncü sıradaki yerini korudu.

SONUÇLAR

4. Etap Sonuçları

undefined

Genel Klasman

undefined

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!