Bizimle iletişime geçin

Haberler

UBER’DEN OTONOM BİSİKLET

Sürücüsüz araçlar geliştiren Uber, program kapsamında yaşanan kaza olayları sebebiyle otonom araç projesini durdurma kararı almıştı. Ancak bu projeyi, bisiklet ve scooterlar için kullanmayı deneyecek olan Uber, otonom teknolojisini, bisiklet ve scooter gibi araçlara tam anlamıyla entegre etmeyi planlıyor.

Uber’in proje kapsamında, otonom bisiklet ve scooter üretebilmek için “algılayıcı ve robotik teknolojiler” geliştirecek bir “mikromobilite robotiği” takımı kurduğu alınan bilgiler arasında.

              undefined

Uber’in, scooter ve bisiklet kiralama sisteminde yaşanan park problemi için bu projeyi geliştirmekte olduğu söyleniyor. Şirket kullanıcıların, kiraladıkları araçları şehir içinde dikkatsizce park ederek bırakmasının, insanların sıklıkla kullandıkları alanların ihlal edilmesine sebep olduğunu ve marka algısının da bu durumdan kötü etkilendiğini belirtiyor. 

Lime ve Lyft gibi çok sayıda teknoloji firmasıyla sert bir rekabet içinde olan Uber, otonom bisiklet ve scooter planıyla dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!