Bizimle iletişime geçin

Haberler

OLİMPİYAT SPORCUSU KELLY CATLING 23 YAŞINDA ÖLDÜ

Pist bisikletinde üç dünya şampiyonluğu bulunan ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’ndan gümüş madalya ile dönen başarılı sporcu Kelly Catling, perşembe gecesi Stanford Üniversitesi’nde kaldığı yurt odasında intihar etti. Oda arkadaşı tarafından öldüğü bildirilen 23 yaşındaki Amerikalı bisikletçinin ölümü, USA Cycling tarafından yapılan açıklamayla da doğrulandı. USA Cycling başkanı Rob DeMartini, dün yaptığı açıklamada “Kelly’nin gidişi bizi derinden üzdü. Hepimiz onu sonsuza kadar özleyeceğiz ve Kelly her zaman bir atletten fazlasıydı bizim için. O, daima USA Cycling ailesinin bir parçası olarak kalacak” şeklinde konuştu.

Başarılı bir sporcu olmasının yanı Stanford Üniversitesi’nde matematik ve mühendislik alanında yüksek lisans öğrencisi de olan Catling, 2016,2017 ve 2018 pist bisikleti dünya şampiyonalarında Takım Pursuit klasmanında altın madalya kazanmış ve 2018’deki dünya şampiyonasında ise Bireysel Pursuit’te bronz madalyayı elde eden isim olmuştu.

undefined

En son Polonya’daki dünya şampiyonasında ABD takımıyla birlikte yarışan genç sporcu, ön elemelerde Almanya karşısında kaybetmesi üzerine final turunu yapamamıştı.

Catling’in ölümü üzerine kız kardeşi Colin, Cuma akşamı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, “kız kardeşim dün gece intihar etti. Neredeyse tüm hayatımı paylaştığım insandı o ve onu çok özleyeceğim” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!