Bizimle iletişime geçin

Haberler

ONUR BALKAN’DAN ÇİFTE ZAFER

Alanya’da bu yıl ikinci kez düzenlenen uluslararası Grand Prix 1.2 yarışları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Elit kadın ve elit erkek kategorilerinde düzenlenen yarışlarda kadınlarda 60, erkekler ise 20 takımdan 110 sporcu start aldı.

İki günlük organizasyonun ilk gününde koşulan 135 kilometrelik etabı, elit kadınlar kategorisinde Minsk takımından Ina Savenka kazanırken erkeklerde ise galibiyet, yine Minsk takımından Nikolai Shumov’un oldu. Salcano Sakarya BB Team’in genç sporcusu Onur Balkan’ın ikinci olduğu yarışta Ahmet Örencik 5., Batuhan Özgür 6., Kemal Küçükbay 12. ve Soner Akbaş 20. olarak ilk yirmi sporcunun arasında yer almayı başardı.

Organizasyonun bir sonraki gününde ise ilk günü podyumun ikinci basamağında tamamlayan Onur Balkan, bu kez galibiyeti elde eden isim oldu ve 153 kilometrelik etabı 3:37:21 ile tamamlayarak altın madalyayı evine götürmeyi başardı. Galibiyeti doğum gününde kazanan Onur Balkan, bunun aldığı en güzel hediye olduğunu belirtti ve bu iki derece ile yeni sezonun ilk zaferini de elde etmiş oldu.

Yarışta Balkan’ın ardından Minsk takımından Siarhei Papok ikinci olurken Shenzhen Xidesheng Cycling Team Mykhaylo Kononenko üçüncü olan isim oldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!