Bizimle iletişime geçin

Haberler

KAZA SONRASI YARALANAN RAFAL MAJKA, YARIŞA DEVAM EDEBİLECEK

Tirreno-Adriatico’da ilk gün, takım zamana karşı etabıyla başladı. Yağmurlu bir günde start alan yarışta bir yayanın dikkatsizliği kazaya sebep oldu. Yarışın yapılmakta olduğu parkurda, karşıdan karşıya geçerken Bora-Hansgrohe takımının önüne çıkan yaya bisikletçilerle çarpıştı.

Grubun önünde bulunan ve yayayı son anda fark edip kenara çekilen Daniel Oss, olayın şokuyla bağırdığını ancak arkasında neler olduğunu fark etmediğini söyledi. Kaza anında grubun ortasında bulunan Rafal Majka, çarpışmayı direkt olarak yaşayan ve olaydan en fazla etkilenen isim oldu. Yayayla çarpışan Majka, karşıya geçmekte olan yayayı fark etmedi ve çarpışmanın etkisiyle bisikletiyle birlikte yere yuvarlandı.

Majka’nın hemen arkasında bulunan İtalyan bisikletçi Oscar Gatto’nun da düştüğü kazada, hem yaya hem de sporcular yaralandı.

Kaza anında Bora-Hansgrohe treninin önünde bulunan Daniel Oss, olayla ilgili olarak; “Yayayı yolun diğer tarafından yürürken gördüm. Ne yapacağını, ne olacağını tahmin etmeye çalışıyordum ve bize doğru geldiğini görünce hemen kaçtım. Gerçekten nasıl olduğunu anlamadım. Takım arkadaşlarım ve oradaki adam için gerçekten çok üzgünüm. Kötü oldu.” dedi.

Takım olarak o an sadece sürüşe odaklanmış halde olduklarını belirten Oss, güvenliklerinden emin olmak isteseler de böyle şeylerin yaşanabileceğini belirtti.

undefined

Çok kötü bir gün geçirdiklerini söyleyen spor direktörü Enrico Poitschke, kaza sonrası yaralanan Rafal Majka’nın yarışa devam edebileceğini bildirdi. Takım doktoru Jan-Niklas Droste ise Majka’nın kafa travması geçirip geçirmediğinden emin olmak için hala testlerden geçtiğini de ekledi. Droste; “Başında ve kaş bölgesinde yaralanma ve açılmalar var. Kazanın beyinde bir sarsıntıya sebep olup olmadığını değerlendirmek ve net bir teşhis koyabilmek için ek testler yapmak durumundayız” dedi.

Olaya sebep olan yayanın ise hemen hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddi olmadığı belirtildi.

Bora-Hansgrohe’nin talihsiz kazasının ardından bir kaza da Mitchelton-Scott takımının yarıştığı sırada son anda önlendi. Takım zamana karşı etabı için start alan takımın önüne çıkan köpeğiyle birlikte yürüyen bir kadının dikkatsizliği, benzer bir kazaya sebep olacakken yayanın, son anda geri çekilmesiyle hiç kimse etkilenmeden önlenebildi.

undefined

Benzer bir kazayı kıl payı atlatmayı başaran Mitchelton-Scott takımı, takım zamana karşı etabını da galibiyetle tamamlayarak İtalya’da iyi bir başlangıç yaptı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!