Bizimle iletişime geçin

Haberler

PARIS-NICE’TE EN UZUN ETABIN GALİBİ ASTANA’DAN MAGNUS CORT

77. Paris – Nice Turu’nun 212 km’lik 4. etabı Vichy – Pélussin’i, Astana takımının 26 yaşındaki Danimarkalı bisikletçisi Magnus Cort Nielsen kazandı. Etabı 130. sırada tamamlayan Dylan Groenewegen ise ilk 3 günün ardından genel klasmanda 85. sıraya kadar düşerek zirveyi Team Sky’dan Michał Kwiatkowski’ye bıraktı.

150 sporcunun start aldığı etabı, henüz 13. km’de kaçış grubuna dahil olan ve yarış boyunca pelotona yakalanmayan Astana sporcusu Magnus Cort Nielsen kazandı. Bu sezon ilk zaferine ulaşan Danimarkalı bisikletçi, yarışın 13. kilometresinde oluşan kaçış grubuyla finişe kadar ana gruba yakalanmadan gitmeyi başardı ve son 400 metrede yaptığı atakla kaçış grubunu da ekarte ederek tek başına bitiş çizgisine ulaşmayı başardı. Nielsen, etabı 5 saat 3 dakika 49 saniyede tamamlarken, Lotto Soudal’den Thomas De Gendt 7 saniye farkla ikinci, Trek – Segafredo Giulio Ciccone ise 13 saniye farkla üçüncü sırada tamamladı.

undefined

İlk 3 günün aksine 5 adet tırmanış bölümünün yer aldığı etap, bisikletçilerin toplu halde yarışmasını engelledi. Gruplar arasında büyük zaman farkları oluşurken, lider mayoları taşıyan isimlerin de arkadaki gruplarda kaldığı görüldü. 3 etap boyunca sarı mayoyu sırtında taşıyan Jumbo-Visma takımının sporcusu Dylan Groenewegen, bitiş çizgisine Nielsen’den ancak 22 dakika sonra, 130. sırada ulaşabildi. Groenewegen’le aynı grupta yer alan yeşil mayo sahibi Lotto Souldal’li Caleb Ewanise yine aynı sürede fakat 140. olarak etabı tamamladı. 

undefined

4. etapta alınan sonuçların ardından ilk üç günün lideri Dylan Groenewegen, genel klasmanda 21 dakika 38 saniye geriye düşerek 85. sıraya indi. Zirveye ise, dünkü etabı 48 saniye farkla 10. sırada tamamlayan Team Sky sporcusu Michał Kwiatkowski yerleşti. Bugünkü beşinci etapta sarı mayoyu giyecek olan Polonyalı sporcunun, en yakın rakibi Astana’lı Luis León Sánchez’le arasında yalnızca 5 saniye fark bulunuyor.

Dylan Groenewegen her ne kadar sarı mayoyu kaybetmiş olsa da, halen yarışın en iyi sprinteri konumunda. Caleb Ewan’ın 8 puan üstünde yer alan Hollandalı, 5. etapta yeşil mayoyla mücadele edecek. Direct Energie’den Damien Gaudin de, Groenewegen’le aynı kaderi paylaştı. Fransız bisikletçi, 3 gündür terlettiği “Dağların kralı” mayosunu, kendisini 6 puanla geçen Lotto Soudal’li Thomas De Gendt‘e devretti. Team Sky’ın 22 yaşındaki Kolombiyalı sporcusu Egan Bernal ise “En iyi genç bisikletçi” kategorisindeki yerini korumayı başardı.

 Team Katusha-Alpecin’in Alman sprinteri Marcel Kittelise etabın yaklaşık 140. Kilometresinde bir kaza geçirdi. Kaza sonrası Alman sporcu, bisikletine dönüp bir süre daha mücadeleye devam etmesine karşın yarışı tamamlayamadı. 

Sonuçların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!