Bizimle iletişime geçin

Haberler

TEAM SKY, 1 MAYISTAN İTİBAREN ‘TEAM INEOS’ OLACAK

Dave Brailsford ve takımı, Sky’ın 2019’da takımla anlaşmasını sonlandıracağını duyurması üzerine aralık ayından bu yana yeni bir sponsorluk arayışına girmişti. Geçtiğimiz haftalarda ise İngiltere’nin en zengin iş adamlarından Jim Ratcliffe’in sahibi olduğu petro kimya şirketi Ineos’un, takımı devralmak için görüşmelerde bulunduğu bildirilmişti.

undefined

Dün konuyla ilgili yapılan görüşmede Sky ve 21st Century Fox, Team Sky’ın Ineos’a satışını onayladı ve şirketin, takımın tek sahibi olarak sporculara, çalışanlara ve iş ortaklarına karşı tüm taahhütlerini yerine getirerek tam olarak fon sağlanması kabul edildi. Böylece 21 milyar £’lik serveti olduğu tahmin edilen milyarder Ratcliffe, Sky’la geçen on yılın ardından takımın tek sahibi oldu.

undefined

2 mayısta başlayacak olan Yorkshire Turu’nda Team Ineos adıyla yarışacak olan Sky ekibinin bu anlaşma sonrası 34 milyon £ olan yıllık bütçesinde artış olması da bekleniyor. Bunun yanı sıra Chris Froome, Geraint Thomas ve Egan Bernal’in gelirleri sözleşmeyle güvence altına alındı.

Jim Ratcliffe, takıma yatırım yapmasının nedenlerini şu şekilde belirtti: “Bisiklet, dünya çapında giderek daha fazla popüler olan büyün bir dayanıklılık ve taktik sporu. Aynı zamanda bisiklet, şehirlerdeki kirliliği ve yoğunluğu hafifletmenin yanı sıra sağlık açısından da iyi olduğu için yatırım yapmayı seçtik. Ayrıca böyle başarılı bir profesyonel ekibi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimiz için de Ineos ailesi olarak mutluluk duyuyoruz.”

Takım yöneticisi Dave Brailsford ise takımın geleceğini güvence altına alabileceği bir destek bulabildiği için derin bir nefes almış durumda. Geçen yıl sonundan bu yana takımı ayakta tutabilmek için sponsor arayışı içinde olan Brailsford, yalnız takıma finansal destek sağlayacak birini değil, İngiltere merkezli bir sponsor bulabildiği için de mutlu.

 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!